Milli Eğitim Bakanlığı Her Öğrenciye Kuru Üzüm Dağıtacak

Milli Eğitim Bakanlığı Her Öğrenciye Kuru Üzüm Dağıtacak

Milli Eğitim Bakanlığı belirlenecek olan okullarda 2017 yılında her öğrenciye kuru üzüm dağıtacak. Belirlenen okullarda uygulanacak ve her öğrenciye 25' er gramlık paketler halinde dağıtım yapılacak.

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından 2017 yılında belirlenecek okullarda her öğrenciye 25' er gramlık paketler halinde, haftanın 2 günü kuru üzüm dağıtımı yapılacak.

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı, Milli Eğitim Bakanlığı ve Sağlık Bakanlığının ortaklaşa yürüteceği program kapsamında gelecek yıl yeterli ve dengeli beslenmelerine katkıda bulunmak amacıyla kuru üzüm dağıtılacak. Anaokulu, uygulama sınıfı, temel eğitim birinci kademe (ilkokul) öğrencilerine kuru üzüm dağıtımı yapılacak.

Resmi Gazetede Yayınlandı

Bakanlar Kurulunun "Okullarda kuru üzüm dağıtımı programı uygulama esasları hakkında kararı" Resmi Gazetede yayınlandı ve yürürlüğe girdi.

Karara göre, belirlenen okullara kuru üzüm dağıtımını Türkiye Tarım Kredi Kooperatifleri Merkez Birliği sağlayacak. Ayrıca program kapsamında yer alan özel eğitim kurumları öğrencileri, dağıtımı yapılacak kuru üzüme eşdeğer miktarda kuru üzüm tüketmeleri halinde, velilerin isteği esas alınarak dağıtım kapsamı dışında tutulacak.

Kuru Üzüm Komisyonu Kurulacak

Aile Hekimleri, veliler, öğretmenler tarafından kuru üzüme karşı duyarlılığı tespit edilen öğrencilere ve kuru üzüm tüketimini kabul etmek istemeyen öğrencilere okul idaresi tarafından kapsam dışı tutulacak. Ayrıca İllerde ilgili Vali yardımcısı başkanlığında, İl gıda, tarım ve hayvancılık müdürlüğü, İl halk sağlık müdürlüğü, İl milli eğitim müdürlüğü ile tarım kredi kooperatifleri temsilcilerinden oluşan ve kuru üzümün İl içinde sevkiyat organizasyonu ile kontrolden sorumlu 'İl Okul Kuru Üzüm Komisyonu' kurulacak.

okullarda kuru üzüm kuru üzüm dağıtımı okullarda kuru üzüm dağıtımı
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
HSBC'den 120 Ay Vadeli Konut Kredisi
HSBC'den 120 Ay Vadeli Konut Kredisi
QNB Finansbank’tan Bahara Özel Faiz Oranı İle İhtiyaç Kredisi
QNB Finansbank’tan Bahara Özel Faiz Oranı İle İhtiyaç Kredisi