Ana SayfaEtiketlerAvrupa merkez bankası

avrupa merkez bankası

Piyasalar Karışık! Gözler Avrupa Merkez Bankası Kararlarında!

ABD’de açıklanan güçlü şirket bilançolarının yükselen tahvil faizleri nedeniyle satış baskısını dengelemesiyle Küresel Piyasalar karışık bir seyir izliyor.

Faiz Artışı Borçlu Ülkeleri Zor Duruma Sokuyor!

Küresel ekonomide güç sahibi olan ülkelerin merkez bankalar tarafından faizlerin sürekli olarak artırılması yönünde alınan kararlar, borçlu konumda yer alan ülkelerin önemli düzeyde endişe yaşamaya başlamasına sebep oluyor.

ECB’nin Bilanço Toplamı 414 Milyar Avroya Çıktı

Avrupa Merkez Bankası, Frankfurt merkezli bankanın yönetim konseyi geçen senenin son günü yılın tamamının denetlenmiş mali tablolarının onayladığı belirtti.

Fitch Ratings’ten Küresel Borçlanma İçin Önemli Uyarı!

Uluslararası Kredi Derecelendirme Kuruluşu olan Fitch Ratings cephesinden gelen açıklamada, Avrupa Merkez Bankası tarafından alınan aylık tahvil alım miktarındaki azaltma planına rağmen, düşüş eğilimli küresel ülke tahvili borçlarının 9,7 trilyon Dolar seviyesine ulaştığını belirtti.

Basel III Bankacılık Sistemi Reformu Onaylandı!

Avrupa Merkez Bankası Mario Draghi, Basel III adı verilen reformların, bankacılık sistemi açısından sahip olduğu önemi anlattı.

Merkez Bankası Başkanları Frankfurt’ta Buluştu!

Frankfurt’ta düzenlenen konferansta Amerika, İngiltere, Avrupa ve Japonya merkez bankalarının başkanları bir araya geldi.

Avrupa Merkez Bankası’na Avrupa Birliği’nden Sert Uyarı!

Avrupa Parlamentosu, Avrupa Merkez Bankası’nı bankaların kullandırdığı kötü kredilerin temizlenmesi ile ilgili yapılan zorlama hakkında uyardı.

Brexit Sonrası 50 Banka İngiltere’yi Terk Edecek!

Avrupa Merkez Bankası Bankacılık Denetim ve Gözetim Birimi Başkanı Daniel Nouy, yaptığı açıklamada yaklaşık 50 bankanın Brexit süreci sonrasında İngiltere’den taşınmayı düşündüğünü ifade etti.

Avrupa’da Faizler Değişmedi! AB Varlık Alımları Düşürüldü!

Avrupa Merkez Başkanı Mario Draghi, AB üyesi ülkeler arasında uygulamada olan AB varlık alımları programının ne zaman sonlanacağı ile ilgili soruları cevapladı.

ECB Varlık Alımlarına Sınırlandırma mı Getirecek?

Dün gerçekleşen Avrupa Merkez Bankası toplantısında varlık alımlarının azaltılması amacıyla dört farklı seçenek ele alındı. Seçeneklerden biri varlık alımlarının 20 milyar euro ile sınırlandırılması olarak açıklandı.

Avrupa Merkez Bankası Beklenen Verileri Açıkladı!

Avrupa Merkez Bankası, 2017 yılı ile ilgili büyüme tahminlerini açıkladı. Banka’nın tahminlerine göre 2017 yılındaki büyüme yüzde 1.9’dan yüzde 2.2’ye yükselecek. Enflasyonla ilgili beklenti de yüzde 1.5 olacağı şeklinde açıklandı.

Yeni 50 Euro Banknotlar Piyasada!

Avrupa Merkez Bankası yeni 50 Euro’luk banknotları piyasaya sürdü.