Ana SayfaEtiketlerBankacılık Sektörü

Bankacılık Sektörü

Bankacılık Sektörü ve Bankacılığın Avantajları!

Günümüzde birçok insan bu sektörün kendisine kazandıracaklarını ve bankacılığın avantajlarını merak etmektedir. Bu sektörün avantajlarından bahsetmeden önce sektörden ve bankacılık kariyerinden bahsetmek daha faydalı...

Bankacı Olmanın Bilinen ve Önemsenmeyen 9 Şartı!

Bankacılık günümüzün en gözde mesleği haline gelmiştir. Bankacı olmanın şartları, nasıl bankacı olunur ? Bankacı olmak için ne yapmak gerekir ?

Banka Gişe Görevlisi: Sınav Süreci, Görevleri ve Maaşı

Banka gişe görevlisi, banka, finans kuruluşu ya da resmi kurumlarda para alış – veriş takibi, dosya takibi ve insan ilişkileri ile alakalı olarak görev yapan kişilerdir. Peki Banka Gişe Görevlisi Nasıl Olunur? Bankacılık kariyeri için yapılması gerekenler...

Hangi Bankanın Kaç Şubesi Var: İşte Bankaların Şube Sayıları!

Ülkemiz bankacılık sektörü her yıl büyümeye devam ediyor. Yabancı yatırımcıların da ilgisini çeken sektördeki bankalar, birleşme yahut satın alma yöntemiyle yabancı sermayenin de ülkemize girmesini sağlıyor.

Hangi Bankalar Sınavsız Personel Alıyor?

Hangi Bankalar Sınavsız Personel Alır? 2018 Sınavsız Banka Personel Alımları, Şartları, Detayları, Sınavsız Banka Personel Alımları için Başvurular!

Bankacılık Sektörü Kredi Hacmi ve Mevduatları Arttı

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu tarafından 27 temmuz ile sonlanan haftaya ait bankacılık sektörü verilerini yayımladı.

Bankaların Kredi Standartlarına Düzenleme Yolda!

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, bankadan bankaya farklılık göstermek suretiyle Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK) tarafından kredi standartlarında düzenlemeler yapılacağını açıkladı.

Bankacılık Sektörünün Kârı 18,8 Milyar TL’ye Ulaştı

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu, Türk bankacılık sektörünün Nisan ayının son günü itibariyle 18 milyar 800 milyon lira kâr elde etti. Bankaların toplam kârı yıl bazında ise yüzde 7,86 arttı.

ING Bank’tan Bankacılık Sektöründe İlk! Personeli Motivasyon Yükseltici Adım!

ING Bank Türkiye’de bankacılık sektöründe önemli bir ilke daha imza atıyor. Banka, hayata geçirdiği FlexING kapsamında çalışanlarına farklı şehirlerde çalışabilme imkânını tanınıyor!

Bankacılık Sektörünün Değişimi ve Gelişmesi Devam Ediyor!

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK) Başkanı Mehmet Ali Akben, katılım sağladığı Türkiye Bankalar Birliği 61. Genel Kurul Toplantısı’nda konuşma yaptı. Akben, konuşmasında bankacılık sektörünün geçirdiği değişimden bahsetti.

Bankacılık Sektörünün Mart Ayı Net Kârı Dudak Uçuklattı! Tam 5,5 Milyar Lira

Türk bankacılık sektörü aylık kârını, yılın üçüncü ayında 5 milyar 500 milyon liranın üzerine taşıdı. Sektör Ocak-Mart dönemindeki faiz gelirini ise 73 milyar 600 milyon liraya ulaştırdı.

Bankacılık Sektörü İlk Çeyrekte 13 Milyar 912 Milyon Lira Kâr Etti!

Bankacılık sektörünün ilk çeyrekte ulaştığı kâr belli oldu. BDDK tarafından yapılan açıklamaya göre sektör ilk çeyrekte elde ettiği kârı yüzde 5,1 oranında artırdı.