Ana SayfaEtiketlerBankalararası kart merkezi

bankalararası kart merkezi

Kartlı Ödemeler Yüzde 40 Arttı!

Bankalararası Kart Merkezi (BKM), 2018 temmuz dönemine ilişkin kartlı yapılan ödeme verileri yayımladı. Buna göre hem banka kartı hem de kredi kartıyla temmuzda yapılan ödemelerin tutarı 73,9 milyar lira oldu.

Kredi Kartları ile 1 Günde 12.3 Milyon Adet İşlem Yapıldı!

BKM tarafından açıklanan verilere göre annelere alınan hediyelerde rekor kırıldı.

Kredi Kartı ile SGK Ödeme

Kredi kartı ile SGK ödeme, SGK aracılığıyla sigorta hizmeti alan kişilerin sigortalı olmaları kapsamında ödemeleri gerekli olan prim borçlarının kredi kartı ile ödenmesi olanağı sağlayan işlemdir.

BKM Verileri Yayınladı: Online Ödemeler Onay Süreci Sonrası Büyüdü!

Bankalararası Kart Merkezi (BKM) tarafından yapılan açıklamaya göre, 31 Ocak 2018 son tarihli kredi kartı onay işlemleri, Türkiye’de online alışverişi etkilemedi.

Kredi Kartlarındaki Para Puanlar Silinecek Mi?

Her yılın son günlerinde olduğu gibi bu yıl da kredi kartlarında alışverişler ve harcamalar ile biriktirilen para puanların silinip silinmeyeceği büyük bir merak konusu olmaya başladı.

Çek ve Senetler Yerini Ticari Kredi Kartlarına Bırakıyor!

Bankalararası Kart Merkezi (BKM) tarafından yapılan veri açıklamasına göre, kart ile yapılan ödemeler Kasım ayında yüzde 17 oranında artış sağladı.

İlk 9 Ayda Akaryakıt İstasyonlarında 44 Milyar Lira Harcama Yapıldı!

Bankalararası Kart Merkezi (BKM) verilerine göre, 2017'nin Ocak ile Eylül dönemleri arasında akaryakıt istasyonlarında kartla yapılan işlem sayısı 305 milyon adet olarak açıklandı.

BKM Genel Müdürü Milli Ödeme Sistemi Troy’u Anlattı!

Bankalararası Kart Merkezi milli ödeme sistemine yeni giren TROY’daki hedefini büyüttü.

BKM’den Kartlı Alışverişlere Bayram Uyarısı!

Bankalararası Kart Merkezi Kurban Bayramı’nın yaklaşmasından dolayı kart sahiplerinin güvenli ve hızlı bir şekilde ödeme yapmasına imkan verecek olan “3 Adımda Daha Güvenli Bayramlar” başlıklı önerilerini yayınladı.

Mobilya Sektörü 144 Milyon Lira ile Rekor Kırdı!

İnternetten kartlarla yapılan ödemeler 2016 yılı ağustos ayı ile 2017 yılı temmuz ayı arasını kapsayan dönemde ikiye katlandı. Bu dönemde yapılan kartlı alışverişlerin toplam tutarı 84.7 milyar lira oldu.

Ticari Kartlarda 3.5 Milyon Adetlik Büyüme!

KOBİ’ler tarafından kullanılan kısa vadeli ve düşük miktardaki krediler sayesinde nakit akışı sağlayabiliyor ve işletmelerinin ihtiyaçlarını karşılayabiliyor olmaları ticari amaçla kullanılan kredi kartlarına olan talebin artmasına sebep oldu.

5 Yılda 158 Milyar Harcama Yapıldı!

Türkiye’de 2017 yılının ilk yarısında mobilya ve kuyumculuk sektörüne 17.5 milyar lira harcandı.