Ana SayfaEtiketlerBerat albayrak

berat albayrak

Berat Albayrak’tan TANAP ile İlgili Çok Önemli Açıklama!

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak, TANAP projesi hakkında önemli son dakika açıklamaları yaptı.

Bakanlık Yurtdışına Eğitim İçin Öğrenci Gönderiyor!

Enerji Bakanlığı yeni başlattığı bir proje ile yurtdışına öğrenci gönderecek. Kalifiye insan kaynağı yetiştirmek için harekete geçen bakanlık tam 162 öğrenciyi dünya üzerindeki farklı üniversitelere burslu olarak gönderecek. Döndüklerinde ise öğrencileri ilgili kurumlarda istihdam edecek.

Rüzgar Enerjisine 1,2 Milyar Liralık Yatırım

Geçen yıl rüzgar enerjisine en fazla yatırım yapan ülkeler arasında yer alan Türkiye, yeni proje için düğmeye bastı.

Türkiye’nin Yeni Yerli Enerji Politikası Detayları…

Türkiye’nin yeni enerji politikasının ayrıntıları bu gün Bakan Albayrak tarafından açıklanacak.

Bakan Açıkladı! Martta 2 Gemi Daha Denize İnecek

Berat Albayrak, ELDER’in sekizinci genel kurulunda önemli açıklamalar yaptı.

Türkiye’nin 60 Yıllık Rüyası Gerçeğe Dönüşüyor

Akkuyu Nükleer Santrali’nin bir an önce tamamlanması için düğmeye basıldı. Enerji Bakanı Berat Albayrak santralin 2023 yılında hizmete gireceğini müjdeledi.

Enerji Bakanı: Ucuz Gaz Temin Edeceğiz

İran ile olan tahkim sürecinde kazanılan tazminatın 1,9 milyar dolardan fazla olduğunu ve bu meblağın gelecek dönemde gaz fiyatında mahsuplaşma ile alınacağını söyleyen Enerji Bakanı Albayrak, böylelikle daha ucuz gaz tedariki yapılmış olacağını söyledi. Albayrak, diğer davaların takibinin de aynı ciddiyetle devam ettiğini sözlerine ekledi.

Yerli Kömürün Elektrik Üretimindeki Payı Arttı!

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak 2016 yılında 2015'e göre yerli kaynaklardan üretilen enerjinin yüzde 3'ü aşkın bir büyüme gösterdiğini dile getirdi. Böylece yerli kaynaklardan üretilen enerjinin toplam elektrik üretimi içindeki payı yüzde 50'ye dayandı.

Enerji Bakanı’ndan Yeni Müzakere Dönemi Açıklaması

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak, 7. Türkiye Enerji Zirvesi’nde açıklamalarda bulundu. Bakan Albayrak, Ocak ayı için bir müjdeleri olduğunu ifade ederken, öte yandan yeni müzakere dönemine girildiğinin de altını çizdi. İşte detaylar...

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak: Enerjide Ekstra Planımız Olmalı!

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak 2017 yılının bütçesini TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu'na sundu. Albayrak enerjide önümüzdeki 5 yıl için ekstra planlarının olması gerektiğini belirterek, "alternatif LNG depolama süreçlerini de hazırlamalıyız." dedi.