Ana SayfaEtiketlerDöviz kuru

döviz kuru

Mehmet Şimşek’ten Flaş Döviz Kuru Açıklaması!

Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek bir televizyon kanalına katılarak döviz kuru hakkında açıklamalarda bulundu.

Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci’den Enflasyon İtirafı!

Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, Türkiye ekonomisine dair önemli açıklamalar yaptı ve enflasyon oranı ile ilgili itirafta bulundu.

TCMB Enflasyon Hedefini Açıkladı!

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası'nın (TCMB), 2018'de uygulayacağı para ve kur politikasının genel çerçevesi ile takibindeki 3 sene kapsamındaki enflasyon hedeflerini açıklamış olduğu 2018 Yılı Para ve Kur Politikası Raporu, bankanın internet sitesinde yayımlandı.

Merkez Bankasının Yıl Sonu İçin Dolar Beklentisi

Geçtiğimiz günlerde Eylül ayı için beklenti anketlerinin sonuçlarını açıklayan Merkez Bankası, 2017 yılının sonunda beklenen dolar seviyesini açıkladı. Öte yandan 2016 yılında ise beklenen dolar seviyesi 3,72'ydi.

Şimşek: Risk Takip Modeli Geliyor

Şimşek, kur riskine yönelik sistemik risk veri takip modeli geleceğini söylüyor.

Türk Lirası Üzerinden Borçlanın

Ekonomi söyleşisinde söz alan ekonomist Kerem Alkin vatandaşları uyardı.

Doların Ateşi Sönmeye Devam Ediyor

Düşüşe geçen dolar güne 3.6840 TL ‘ den başladı ve gün içerisinde düşme eğilimi devam etti. Euro ise 3.93 seviyesinde tutunamayarak 3,91 TL günü kapattı.

Yurtiçi Piyasalarının Bu Hafta Gözü Fitch ve TCMB’de Olacak

Yurtiçi piyasaları yoğun bir hafta geçirecek. Bu hafta Türkiye Merkez Bankası’nın faiz toplantısı olacak ve Fitch Türkiye’nin kredi notunu değerlendirecek. Gerek Fitch’in kredi notu değerlendirmesi gerekse TCMB’nin faiz kararı yurtiçi piyasalarına büyük etkileri olacak ve yeni fiyatlanmalara sebep olacak. Ayrıntılar Haberimizde!

2017 İhracatçıların Yılı Olacak

Hükümetin verdiği desteklerden çok memnun olduklarının altını çizen TİM Başkanı Mehmet Büyükekşi, 2017 yılının ihracat için daha verimli olacağını söyledi.

Türkiye’ye Milyarlarca Dolarlık Yatırım Geliyor!

2016 yılını ekonomik açıdan sıkıntılı geçiren ülkemiz, özellikle 15 temmuz darbe girişiminin akabinde yabancı yatırımcının ülkemizden çıkma eğilimi göstermesiyle sıkıntı yaşamıştı. Bununla birlikte ABD Başkanlık seçiminin akabinde döviz kurlarındaki ani değerlenme de hem yabancı yatırımcının nakde dönmesine neden olmuş hem de yerli yatırımcının cesaretini kırmıştı.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Selin Sayek Böke: Dolar’ın 4 Lira Olması Şaşırtmaz!

CHP haftalık olağan basın toplantısı Genel Başkan Yardımcısı Selin Sayek Böke tarafından yapılırken, ekonomist kimliği ile tanınan Böke, birbirinden önemli açıklamalar yaptı. İçinden geçilen sürecin ekonomi açısından çok sancılı olduğunu vurgulayan Böke; doların 4 lira olmasının şaşırtmayacağını dile getirdi.