Ana SayfaEtiketlerEpdk

epdk

Türkiye’nin Elektrik Üretimi Nisan Ayında 2,6 Arttı!

Lisanslı elektrik üretimi yıl bazında yüzde 2,6’lık artışa gitti. Nisan ayında üretilen elektrik toplamı 22 milyon 870 bin megavat saati buldu.

Serbest Tüketici Sayısı Yüzde 2,3 Azaldı

Elektriğini serbest tüketici abone olarak kullananların sayısı Mayıs ayında (Ay bazında) yüzde 2,3 geriledi. Elektrikte serbest tüketici abone sayısı Mayıs ayının sonu itibariyle 2 milyon 225 bin 464 aboneye düştü.

Yeniden Değerleme Oranı Artırıldı! Konuyla İlgili Tebliğ Resmen Yayınlandı!

Enerji Piyasası Düzenleme Kurumunca (EPDK), petrol, sıvılaştırılmış petrol gazları, doğalgaz ve elektrik piyasalarında gelecek yıl içinde uygulanacak olan para cezaları, 2018'in başında geçerli olmak üzere tekrardan değerleme oranında yüzde 14,47 oranında yükseltildi.

Devletten Elektrik Üretimine Kapasite Desteği!

Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu Başkanı Mustafa Yılmaz, katıldığı bir televiyon programında enerji sektörü tarafından merakla beklenen konular hakkında önemli açıklamalarda bulundu.

Beklenen Zam Gelmedi! Ocak Ayına Kadar Yok!

​EPDK elektrik fiyatları konusunda flaş bir açıklamada bulundu. Herkesi ilgilendiren bu konu hakkında açıklama yapan EPDK yetkilileri, Ekim ve Aralık ayını içine alan aylık dönemde herhangi bir zammın söz konusu olmadığını söyledi.

2018 Yılında Her İlde Doğalgaz Olacak

Türkiye’de her ile doğalgaz sağlamak amacıyla çalışmalarına başlayan Enerji Piyasası Düzenleme Kurulu, yapmış olduğu ihale ile birlikte 2018 yılında her ile doğalgaz sağlamış olacak.

EPDK 4 Akaryakıt Şirketine Para Cezası Yağdırdı

Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu bu günkü gazetede 4 akaryakıt şirketine idari para cezası uyguladığını ilan etti. Para cezalarının toplamı ise 1 milyon liranın üzerinde!

EPDK Affetmiyor! 4 Şirkete Ceza Kesildi!

EPDK kuralara uymayan akaryakıt şirketlerini affetmiyor. Resmî gazete ’de yayımlanan ilana göre 4 şirkete toplam 1 milyon 329 bin lira ceza kesildi.

İndirimli Elektrikte Yeni Düzenleme

Bir süre önce uygulamaya geçilen serbest tüketici uygulamasında tüketici lehine bir düzenleme yapıldı. Tüketiciyi koruyan taslak 12 Mayıs’a kadar kamuoyuna açık tutulacak.

EPDK Personel Alımı Yapacak

EPDK’ya 20 enerji uzman yardımcısı alınacak.

EPDK’dan Ceza Yağdı!

EPDK 3 şirkete toplam 490 bin lira ceza kesti.

Vatandaş Kullandığı Elektriği Üretecek, Fazlasını Satacak

Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu vatandaşın elektrik faturası derdine çare üretecek taslak üzerinde çalışmaya başladı.