Ana SayfaEtiketlerFED

FED

FED’in 2018’de İki Defa Faiz Artırması Bekleniyor!

Amerika Merkez Bankası’nın Philadelphia Şubesi’nin bakanı olan Patrich Harker, FED’in 2018 yılında gerçekleştireceği faiz artırımları hakkında öngörülerini paylaştı. Harker, FED’in bu yıl iki defa faiz artırımı gerçekleştirmesi görüşünde olduğunu belirtti.

Enflasyon Hedefinde Atılan Adımlar Onumlu Sonuç Verecek!

Federal Reserve Bank of St. Louis’in başkanı olan Bullard, bugün yaptığı açıklamada Merkez Bankası tarafından bir süredir uygulanmakta olan enflasyon stratejisini savunan görüşlere yer verdi.

Fed 2018’e Beklenenden Fazla Faiz Artırımı Yapabilir!

Aralık ayında ABD Merkez Bankası (FED) tarafından gerçekleştirilen para politikalarına dair tutanaklar bugün açıklandı. Açıklanan tutanaklar incelendiğinde, FED yetkilileri, ABD’nin içinde bulunduğu vergi reformu dönemi sebebiyle faiz artırımının beklentilerin üzerinde olabileceğini düşünüyor.

Ziraat Bankası’ndan Önemli Adım! New York Şubesini Kapattı!

Ziraat Bankası’nın 2016 yılı Kasım ayı itibariyle ilettiği New York şubesini kapatma talebi, geçtiğimiz günlerde onaylandı. Banka, ABD’deki varlığını sonlandırmış oldu.

Çin Merkez Bankası Faiz Oranlarında FED’e Eşlik Etti!

Çin Merkez Bankası, Amerika Merkez Bankası tarafından alınan faiz artışı kararı sonrasında, ters repo faiz oranlarını yükseltti.

Altın Güne Yükselişle Uyandı!

Son günlerde sert düşüş eğilimi gösteren döviz kurları, altın fiyatlarının da önemli ölçüde gerilemesi için ortam yaratmıştı. Lakin gram altın fiyatları güne yükseliş eğilimi göstererek başlangıç yaptı.

Yapı Kredi 2017’yi Verimli Geçirdi!

Yapı Kredi Bankası CEO’su Faik Açıkalın 2017 yılının geneli için bankacılık sektörünü, Yapı Kredi Bankası’nın performansını ve Türkiye ekonomisini değerlendirdi.

Fed Başkan Adayı Powell Son Düzlüğe Girdi, Senato Konuşmasını Gerçekleştirdi

Uzun zamandır küresel piyasaların gündemindeki yerini koruyan FED’in yeni başkan adayı Jerome Powell, Amerika’da artık batma riski taşıması ile ekonomiyi sıkıntıya sokabilecek büyüklükte bankaların olmadığını ifade etti.

Türk Lirası İçin Merkez Bankası Neler Yaptı?

Son dönemlerde Türk Lirası, küresel piyasaların yarattığı etki dışında ciddi bir satış baskısı yaşıyor. Yaşanan bu satış bakısı ise tamamen Türkiye’ye özgü!

İstifa Mektubunu Trump’a Sundu!

Amerikan Merkez Bankası (FED) Başkanı Janet Yellen, istifa mektubunu ABD Başkanı Trump’a sundu.

FED’de Yaprak Dökümü!

ABD'nin başkanlık seçimleri sonrasında Beyaz Saray'a Donald Trump'ın çıkmasının gündemi sahip olduğu etkiyi yavaş yavaş kaybederken, alevlenen FED Başkanlığı tartışmaları ABD'nin yeni bir gündem oluşturmasına ortam yarattı.

Son 70 Yılın En Zengin Başkanı Olacak!

ABD Başkanı Donald Trump’ın FED Başkanlığı için aday gösterdiği Powell, sahip olduğu 55 milyon dolarlık serveti ile son 75 yılda FED Başkanı olan en zengin kişi olacak.