Ana SayfaEtiketlerFitch ratings

fitch ratings

Bankalarda Likidite Riski Var Mı?

2020 yılının ilk 9 ayında döviz mevduatlarının yüzde 10 artması ile, toplam mevduatın yüzde 54’üne ulaşıldı.Kredi derecelendirme kuruluşu Fitch Ratings, Türk bankacılık sektöründe kullanılabilir...

Azerbaycan Merkezli Banka Türkiye’de Sermaye Artırımı Yapacak!

Azerbaycan merkezli olan PASHA Bank, Türkiye’deki ilk üç yılında sektör ortalamasının üzerinde bir büyüme ve kârlılık elde edince, sermayesini artırma kararı aldı.

Türkiye Ekonomisi 5 Yılda Ne Kadar Büyür?

Bu sorunun cevabı ABD merkezli kredi derecelendirme kuruluşu olan Fitch Ratings’ten geldi. Fitch Ratings, aralarında Türkiye’nin de bulunduğu yükselmekte olan 10 ülkenin ekonomisi hakkında büyüme tahminlerini içeren bir rapor yayınladı.

Fitch’ten TCMB’ye: Zorunlu Kalırsak Harekete Geçeriz İmajı Verildi!

Uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu olan Fitch Ratings, Merkez Bankası tarafından Perşembe günü açıklanan faiz kararı hakkında görüşlerini paylaştı. Şirket, Merkez Bankası tarafından alınan bu kararın zorunlu görülmesi halinde harekete geçilebileceğinin sinyalleri olduğunu kaydetti.

Fitch Ratings’ten Küresel Borçlanma İçin Önemli Uyarı!

Uluslararası Kredi Derecelendirme Kuruluşu olan Fitch Ratings cephesinden gelen açıklamada, Avrupa Merkez Bankası tarafından alınan aylık tahvil alım miktarındaki azaltma planına rağmen, düşüş eğilimli küresel ülke tahvili borçlarının 9,7 trilyon Dolar seviyesine ulaştığını belirtti.

Bankacılık Sektörünü Fitch Ratings Değerlendirdi

Uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Fitch Ratings, 2018 yılında Türk bankacılık sektörünün iyi bir seviyede olan piyasa erişimini devam ettireceğini öngördüklerini açıkladı.

Fitch Ratings Açıkladı: Türkiye Bankaları Yatırımcıların Radarında!

Uluslararası Kredi Derecelendirme Kuruluşu Fitch Ratings tarafından yapılan açıklamada, gelişmekte olan ülkelerde hizmet veren bankaların reytingleri üzerinde oluşan baskının 2017 yılı itibariyle azaldığı ifade edildi.

Fitch Ratings’ten İki Türk Bankası’na Onay!

Uluslararası Kredi Derecelendirme Kuruluşu olan Fitch Ratings Kuveyt Türk Katılım Bankas ve Türkiye Finans Katılım Bankası için uzun vadeli yabancı para cinsinden IDR notlarına onay verdi.

Fibabanka Tahvil İhracı Toplantıları Londra’da Başlıyor

Fibabanka, yurtdışında gerçekleştirilecek olan tahvil ihracı için, 25 Ekim itibariyle yatırımcı toplantılarına başlayacağını duyurdu. Banka, aynı zamanda bazı bankalara da yetkilendirme verdi.

Fitch, Suudi Arabistan’ın Karne Notunu Düşürdü

Fitch Ratings, Suudi Arabistan hakkında verdiği uzun vadeli kredi notunu açıkladı.

Fitch’in Türkiye Beklentisi “Ilımlı Büyüme”

Fitch, 2017 yılında Türkiye ekonomisinde yüzde 2,4’lük oranda büyüme beklediğini raporladı.

Türk Lirasına Güvenen Kazandı

Fitch’in not düşürmesine rağmen Türk Lirasına güvenenler 1 haftada yüzde 5 kazanç sağladı.