Ana SayfaEtiketlerGıda

Gıda

Tarım Sigortalarına 2018 Düzenlemesi: Zam Değil, Teşvik İndirimi Geldi!

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba, kadın ve genç çiftçiler için tüm sigorta dallarında yüzde 5 oranında bir prim uygulamasının başlayacağını açıkladı.

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı, Sözleşmeli Personel Alımı Yapacak!

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı, sözleşmeli personel alımları yapacak.

Hayvancılık Yapan Çiftçilere Destekler 1 Ocak’ta Başlıyor!

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba, yerli et üretimini artırma amacı ile yapılacak desteklerin 1 Ocak 2018 itibariyle başlayacağını ifade etti.

Tarımsal Sulama Yatırımına Yüzde 50 Destek! Başvurular 1 Ocak’ta Başlıyor!

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığının "Kırsal Kalkınma Destekleri Kapsamında Bireysel Sulama Sistemlerinin Desteklenmesi Hakkında Tebliği", bugün Resmi Gazete'de resmen yayınlanarak yürürlüğe girdi.

Borcu Olan Çiftçilerin Destek Ödemelerine Bloke Konulacak!

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından Resmi Gazete’de yayınlanan tebliğe göre bazı şehirlerde çiftçilere yapılan fark ödemesi desteği kaldırıldı.

Tarıma Dayalı OSB’lerin Kurulması için Usul ve Esaslar Resmi Gazete’de Yayınladı!

Tarıma Dayalı İhtisas Organize Sanayi Bölgeleri'nin (TDİOSB) kurulması kapsamında yapılan başvuruları incelemek, söz konusu bölgelerin yer seçimleri, kuruluşu, imar planının onayı, işleyişi, faaliyeti ve denetimleri kapsamındaki usul ve esaslar belirlendi.

Ucuz Et İçin Yeni Hamle: Yerli Üreticilere Destek Geliyor!

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Fakıbaba’nın hamleleri ile hayata geçen ve Et ve Süt Kurumu’nun belirli market zincirlerine ucuz ithal et sunması sonrasında başlayan süreç için üçüncü aşamaya geçiliyor. 30 Türk Lirası civarında satılmaya başlanılan ucuz et için yeni aşamada yerli üreticiye destek verilecek!

Ucuz Ete Migros Damgası

Uzun zamandır gündemde olan ucuz et satışını BİM ve A101’in yapacağı açıklandı. Ancak Migros erken davranarak ette kampanya başlattı.

İŞKUR’dan Müjdeli Haber Geldi! 146 Bin 530 Personel Alımı Daha Yapılacak!

İş arayan vatandaşlar ile işveren işletme sahiplerini bir araya getiren Türkiye İş Kurumu (İŞKUR), 2017 yılında 404 bini aşan rakamlarda vatandaşı iş sahibi yaptı. Resmi gazetelerde yayınlanan haberlere göre İŞKUR şimdi yine 146 bin 530 personel alımı yapacak. İŞKUR hangi personel alımlarını yapacak, İŞKUR personel alım başvuru ve detayları haberinizde...

Bakan Çelik: Çiğ Süt Yasaklanamaz

Gündeme geldiği andan itibaren çiğ süt satıcılarını endişeye düşüren karar hakkında açıklama yapan Çelik, böyle bir uygulamanın söz konusu olamayacağını, konu tam anlaşılmadan değerlendirme yapıldığını söyledi.

Ekmeğe Zam mı Geliyor?

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik ekmeğe buğday kaynaklı zam söz konusu değil derken, Türkiye Fırıncılar Federasyonu Başkanı Halil İbrahim Balcı işçilik ve işletme giderleri göz önünde bulundurulmalı dedi.

Genç Çiftçiye Destek

‘Genç Çiftçi Projelerinin Desteklenmesi’ kapsamında başvuru yapan ve projeleri kabul edilen 22 genç çiftçiye 30 bin Türk lirasına kadar hibe yardımı yapılacak.