Ana SayfaEtiketlerGümrük ve Ticaret Bakanı

Gümrük ve Ticaret Bakanı

TÜSİAD Başkanı: Güncellenme Daha Fazla Bekletilmemeli!

TÜSİAD Başkanı Erol Bilecik, Türkiye ile Avrupa Birliği arasındaki Gümrük Birliği Anlaşması’nın güncellenmesi ile ilgili konuştu.

Kırtasiye Ürünlerine Sıkı Denetimler Sürüyor!

Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, ilk kez 2011 yılında başlatılan kırtasiye ürünleri ile ilgili denetimlerde yüzde 53 olarak kaydedilen güvensizlik oranının bu yıl yüzde 1.5 olarak gerçekleştiğini söyledi.

Bakan Bülent Tüfenkci İhracat Rakamlarını Değerlendirdi!

Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, Türkiye’nin bayram tatili olmasına rağmen ihracatta yüzde 12 büyüme kaydettiğini söyledi.

Gıda Enflasyonuyla Mücadele Başlıyor! Fiyatlar Yüzde 45 Düşecek

Gıda fiyatlarının enflasyon oranlarına olumsuz yansıması ardından, sebze ve meyve fiyatlarının düşürülmesi için çalışmalar başladı.

Kuru Fasulye ve Kırmızıbiberin Fiyatını Düşürecek Önlemler!

Fiyatı gün geçtikçe artan kuru fasulye ve kırmızıbiber Bakanlar Kurulunun gündemine taşındı.

Bakan Tüfenkci: Bu Tutuklama Ticari Bir Ambargodur

Gümrük ve Ticaret Bakanı Amerika’da tutuklanan Halk Bankası genel müdür yardımcısı konusunu değerlendirdi.

Uyarıları Dinlemeyen Bankalara Yaptırım Geliyor

KOSGEB kredilerinde sorun çıkaran bankalar bu sefer sert bir şekilde uyarıldılar. Uyarılara kulak asmazlarsa yaptırımlar gelecek.

İkinci El Araca 10 Bin Kilometreye Kadar Garanti

İkinci el araç satışı piyasasına yönelik yeni düzenleme ardından, kilometresi 10 bini gösteren araçlar garanti kapsamına alındı.

İstihdam Seferberliğinde Yeni Hedef 2 Milyon Vatandaş

İstihdam seferberliğinde hükümet ve özel sektör el ele verecek, en az 2 milyon kişi yeni işlerinde çalışmaya başlayacak.

Karekodlu Çek’e Yoğun Talep

Vatandaşların karşılıksız çek mağduru olmaması için uygulamaya başlanılan ve kısa süre içerisinde yoğun talep gören Karekodlu Çek Sistemi son verilere göre 100 bin hesap sahibi tarafından kullanılıyor.

Bülent Tüfenkçi Sicil Affı ile İlgili Açıklamada Bulundu

Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkçi sicil affının milyonlarını etkilediğini sadece esnafa ve sanayicilere yönelik olmadığının altını çizdi.