Ana SayfaEtiketlerİhracat

İhracat

TİM Haziran Ayı İhracat Rakamlarını Açıkladı!

TİM, Haziran ayı ihracat verilerini açıkladı. İhracat yılın altıncı ayında yıllık yüzde 5 arttı.

Ekonomi İhracat ve İthalat Verilerine Kilitlendi!

Türkiye’nin Mayıs ayında gerçekleştirdiği ihracat belli oldu. Buna göre ihracat yıllık yüzde 5,3 oranında artış kaydetti. Aynı dönemde ithalatın Türkiye’ye çıkardığı fatura 22 milyar 65 milyon doları buldu.

Nisan Ayı LPG İthalatı 255,9 Ton!

EPDK, bu yılın nisan ayında gerçekleşen LPG ithalatı ve ihracatı verilerini açıkladı. Buna göre ithalat yıl bazında yüzde 0,6 geriledi.

İhracatçılara Suriye’ye Geçiş İzni Verildi!

En az 50 bin dolarlık ihracat yapacak olan işadamlarına Suriye’ye günübirlik geçiş izni verildi.

Balkanlara 5 Ayda 4 Milyar Dolarlık İhracat!

Türkiye’nin Balkanlara yönelik ihracatı Ocak-Mayıs döneminde yıl bazında yüzde 22,1 oranında arttı. 5 aylık ihracatın ülkemiz ekonomisine katkısı 4 milyar dolara yakın oldu.

Kenya’da Petrol Heyecanı! İlk Kez İhraç Edecek

Ham petrol ihracatı için düğmeye basan Kenya, tarihinde bir ilk yaşayacak. Ülke yönetimi ilk sevkiyat için tören düzenledi.

Otomotiv İhracat Liderliğini Yine Kaptırmadı!

TİM, dün Mayıs ayına ilişkin ihracat verilerini açıkladı. Veriler incelendiğinde mayıs ayının ihracat şampiyonunun 2 milyar 800 milyon dolarla otomotiv sektörü olduğu görüldü.

TİM Başkanı: Türkiye’de Kriz Yok! Rekor İhracat Var!

Kısa adı TİM olan Türkiye İhracatçılar Meclisi Başkanı Mehmet Büyükekşi, Türkiye’de ekonomik kriz olmadığını, ihracatta sürekli artış sağlandığını söyledi.

TİM Başkanı Açıkladı! Nisan Ayında da İhracat Rekoru Geldi!

TİM verilerine göre 2018 yılının nisan ayında 13 milyar 549 milyon dolarlık ihracat rakamı ile yeni bir rekora imza atıldı.

TÜİK Rakamları Açıklandı! Ekonomi 20.72 Milyar Dolar Açık Verdi!

Türkiye İstatistik Kurumu tarafından mart ayına dair dış ticaret verileri açıklandı.

HSBC: Türkiye’nin Dış Ticaret Pazarı Batıda Değil!

HSBC’nin yayınlamış olduğu rapora göre, Türkiye’nin ihracattaki pazarlarının barı ülkelerinde olmadığı, bu pazarların doğu ülkelerinde olduğu gözlemlendi.

Türk Eximbank İhracat Kredilerini Yükseltti!

Türk Eximbank tarafından 2017 yılında kullandırılan ihracat kredileri, bir önceki yıla oranla yüzde 10 oranında artış gösterdi. Banka, 2017 yılında 23,9 milyar Dolar’lık ihracat kredisi kullandırdı.