Ana SayfaEtiketlerIşsizlik maaşı

işsizlik maaşı

İşsizlik Maaşı Şartlarını Ne Kadar İyi Biliyorsunuz?

İşsizlik maaşı, çeşitli nedenlerden dolayı işten çıkan ya da çıkarılan vatandaşlar için, devlet tarafından yeni bir işe girinceye dek geçimini sürdürebilmesi adına sağlanan bir...

İşsizlik Maaşı Hesaplaması Yaparken Bunları Gözden Kaçırmayın!

2019 İşsizlik maaşı, çeşitli nedenlerde dolayı işinden ayrılan ya da çıkarılan kişiler için belli bir süre geçimini sağlaması adına ödenen bir maaştır. Devlet tarafından...

O Sözleşmeyi İmzalayanlar İşsizlik Maaşı Alamayacaklar

İşsizlik maaşı alabilmek için işten atılmış olmak gerekirken bunun üzerine ikale sözleşmesi imzalayan kişilerin işsizlik maaşı alamayacakları belirtildi.

İşsizlik Maaş Başvurusunda Şubatta Gerileme!

2017’nin Şubat ayında işsizlik maaşına başvuran kişi sayısında ciddi bir düşüş kaydedildi.

11 Milyar Lira İşsizlik Maaşı

2016 yılında 3,3 milyon kişiye 11 milyar üzerinde para dağıtıldı.

İşsizlik Sigortasından 3.3 Milyon Kişiye Ödeme

İşsizlik sigortasından yararlanmak için başvuru yapan milyonlarca kişi arasından son 7 yılda 3.3 milyon kişiye ödeme yapıldı.

İşsizlik Fonu İçin Ayda 35 Lira Kesilecek

Esnafların işsizlik fonundan yararlanabilmeleri için aylık 35 lira kesinti yapılacak.

İşsiz Kalanlar İçin 1 Aylık Başvuru Süresine Dikkat!

İşsiz kalan kişiler için sağlık hizmetlerinden kendileri ve eşleri ile çocuklarının yararlanma süresi 10 ay olarak belirlenirken bu sürede başvuru yapmaları için tanınan sürenin ise 1 ay olduğu belirlendi.

İşsizlik Maaşı Nasıl Alınır?

İşsiz kalanların mağduriyetlerini gidermek için devlet en az 6 ay maaş ödemesi yapıyor. 2017 yılı itibari ile en az 705 lira işsizlik maaşı verilecek.

Asgari Ücrete Zam Gelince Tarifeler de Zamlandı!

Geçtiğimiz yıl başında yapılan asgari ücret zammı ile bin 300 Türk Lirası’na çıkan, bu yıl ki yüzde 8 zamla da bin 404 Türk Lirası seviyesine yükselen asgari ücret, çalışma hayatındaki pek çok parametrenin maliyet hesabının da değişmesine neden oldu.

İşsizlik Maaşı Arttı

Asgari ücretin yükselmesi ile birlikte işsizlik maaşı da artış gösterdi. 1 Ocak itibari ile İşsizlik maaşının alt limiti ve üst limiti de arttırıldı.

Dükkan Kapatan Esnafa İşsizlik Maaşı

Ekonomik durumdan dolayı iş yapamayıp dükkanını kapatmak zorunda kalan esnaflar için işsizlik maaşı ödenmesi söz konusu. Dükkan kapatan esnaflar için bir işsizlik fonu oluşturulması için yürütülen çalışmalar devam ediyor. Gümrük ve Ticaret Bakanlığı’nın da desteklediği bilinen işsizlik fonunun detayları ilerleyen günlerde kamuoyuyla paylaşılacak.