Ana SayfaEtiketlerKGF

KGF

KGF Kredilerinde Rakamlar Açıklandı!

Kredi Garanti Fonu Genel Müdürü İsmet Gergerli 467.776 firmanın kredi kullandığını açıkladı.

Kuveyt Türk Katılım Bankası’ndan 400 Milyon Lira Sermaye Artırımı

Kuveyt Türk Katılım Bankası, sermayesini 400 milyon Türk Lirası tutarında yükselterek 3,5 milyar Türk Lirasına çıkardı.

Albaraka Türk Katılım Bankası Genel Müdürü’nden TL Cinsinden Swap Uygulaması Açıklaması

Albaraka Türk Katılım Bankası Genel Müdürü Melikşah Utku, düzenlediği basın toplantısında bankaların TCMB ile TL cinsinden swap konusunda görüşme içinde olduklarını, bu görüşmelerin TL’ye olan talebi artıracağını, bunun ise mayıs ayına kadar tamamlanacağını açıkladı.

KGF Etkileri Siliniyor!

Bankacılık sektörü genelinde kredi büyümeleri Kredi Garanti Fonu öncesine dönüş yaparken, kamu bankalarının krediler konusunda öncesine göre biraz daha aktif oldukları görülüyor.

KGF Kredileri için Düzenleme!

Kredi Garanti Kurumlarına Sağlanan Hazine Desteğine İlişkin Kararda Değişiklik Yapılmasına Dair Bakanlar Kurulu kararı yayımlanarak yürürlüğe girdi.

İş Dünyası 2018’i Nasıl Görüyor?

İş dünyasındaki örgütlerin temsilcileri, hem yerel, hem de global ekonomide yaşanabilecek gelişmeler için 2018 yılında umutlu bakıyor.

Kadın Girişimcilerin Kredi Garanti Fonu’ndaki Payı Artırılacak!

Ekonomiden Sorumlu Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, Türkiye’de kadın girişimcilerin desteklenmesi için pozitif ayrımcılık yapan KGF’deki payın artırılacağını belirtti.

Başbakan Hükümetin Parolasını Açıkladı!

Başbakan Binali Yıldırım hükümetin mali disiplinden ödün vermeden ekonomik olarak daha hızlı büyüme ve daha hızlı istihdam sağlamak parolası ile harekete geçtiğini söyledi.

Morgan Stanley Türk Bankalarına Ağırlıklarını Artırmalarını Tavsiye Etti!

Kredi Garanti Fonu’nun Türkiye ekonomisindeki büyümeye katkısı ile açıklama yapan ilgili Amerika’daki yatırım bankalarından olan Morgan Stanley Türk banka hisselerindeki kar artışları için henüz erken olduğu tahminince bulundu.

Halkbank’tan Kredi Alamayanlara Güzel Haber Geldi!

Halkbank vatandaşların kredi mağduriyetini gidermek için yeni bir düzenlemeyi hayata geçiriyor. Yeni düzenlemeye göre son 5 yıl içerisinde kamu ve kurum ve kuruluşlarından faiz ve hibe desteği alamayanlar da Halkbank’ın ESKKK kefaleti kapsamında verilen krediden faydalanabilecek.

Canikli: KGF 160 Milyar Lira Kredi Sundu!

KGF çalışmaları hakkında bilgi veren Canikli, kısa süre içerisinde 225 bin 358 firmaya kredi verildiğini söyledi. Canikli firmalara temin edilen kredi tutarının 160 milyar liraya ulaştığını söyledi.

15 Günde 64 Bin İşletme Kredi Kullandı

Son 15 günde binlerce işletmeye kredi kullandırıldı.