Ana SayfaEtiketlerKredi borcu

kredi borcu

Kredi Borcumu Ödeyemiyorum Ne Yapabilirim?

Kredi Borcunda Yasal Süreç, Kredi Borcunu Ödeyemeyenlerin İzleyeceği Yollar, Kredi Borcu Zamanında Ödenmezse Ne Olur?, Kredi borcu

Kredinin Takibe Düşmesinde Yapılması Gerekenler!

Bankalara olan kredi ödemelerinde aksaklıkların yaşanması, geri ödeyememe gibi durumlarda bankalar tarafından krediler idari takibe düşer.

Kara Listede Olanlar Kredi Çekebilir mi?

Bankalar için en önemli konu kişilerin borçlarına sadık olasıdır. Bankalar kişilerin borç ödeme alışkanlıklarını çeşitli veri depoları kullanarak kayıt etmekte ve takip etmektedir. Bunun dışında kredi borcunu veya kredi kartını borcunu belli bir süre ödemeyen müşterilerine kara liste gibi gruplara ayırarak sınıflandırmaktadır. Bu yazımızda kara listede bulunanların kredi çekme ihtimallerini inceledik. Ayrıntılar Haberimizde!

Kredi Yasal Takip ve İdari Takip Süreçleri!

Kredi borcu olan ancak kredi borcunu zamanında ödeyemeyen kişileri bazı sorumluluklar beklemektedir. Bu noktada yasal takip nedir idari takip nedir sorusu gündeme gelmektedir. Bu iki konu da borcunu geciktiren ve kredi ödemesinde yükümlülüklerini yerine getirmeyen kişilerle ilgilidir.

Kırmızı Kalem Yemek Korkulu Rüyanız Olmasın!

Bankalar kredi ve kredi kartı borcunu ödemeyen kişilerle sık karşılaşıyor. Bu yüzden bankalar bu gibi durumlara alışıktır ve duruma nasıl yaklaşacağını iyi bilir. Bu yazımızda çeşitli finansal sıkıntılar çeken ve kredi kartı veya kredi borcunu ödeyememe ihtimali olanlar için kırmızı kalem konusu inceledik. Ayrıntılar Haberimizde!

Ödenmeyen Kredi Borcu ve İcra Durumu!

Bankalar kredi borcu ödenmeyen kişilere çeşitli yaptırımlar uygularlar. Bu yaptırımların içindeki en ağırı da muhakkak ki kredi borçlusunun icra edilmesidir. Fakat bankalar tüm ödenmeyen kredi borçları için icraya başvurmaz. Bu yazımda kredi borcu ile icra durumunu inceledik.

Kredi Ret Nedeni 11 Ne Anlama Geliyor?

Bankalar kredi başvurularını onaylamadan önce kredi başvurusu yapan kişiler hakkında yoğun bir istihbarat toplarlar ve kredi onayına bu veriler doğrultusunda karar veriler. Bu aşamada kredi talebi reddedilebilir. Bu yazımızda Kredi ret nedeni 11’in ne anlama geldiğini araştırdık. Ayrıntılar Haberimizde!

Kredi Borcu Kaç Gün Geciktirilebilir?

Kredi borcu ödenmediği takdirde borçluya çeşitli sıkıntılar yaşatabiliyor. Bankalar verdi kredilerin zamanında ödenmesine önem veriyor ve kredilendirme aşamasında da en çok bu konuya göre kredi kullanmak isteyenleri inceliyor. Bu yazımızda kredi borcunu ödeyemeyenler için kredi borcunun ne kadar geciktirilebileceğini araştırdık. Ayrıntılar Haberimizde.

Kredi Borcunu Ödemeyen Hapis Cezasına Çarptırılır Mı?

Borç ödenmeme durumlarında borçluya, borç veren tarafından çeşitli yaptırımlar uygulanır. Yasallık statüsü taşıyan bu yaptırımlar bankalar tarafından daha ağır şekilde uygulanabilir. Çünkü bankalar borç ödenmeme durumu ile fazla karşılaştıkları için bu tarz durumlarda daha tecrübelidir. Bu yazımızda kredi borcunu ödeyemeyenler için kredi borcunun ödenmemesi halinde hapis cezası olup olmadığını inceledik. Ayrıntılar Haberimizde!

Kredi Transferi Nasıl Yapılır?

Bankalar yeni bir kampanya başlatarak tüm borçları tek bir bankada toplamak isteyenlere kredi transferi fırsatı tanıyarak yeni müşteriler kazanmayı hedefliyor. Müşteriler ise kredi transferi ile borç ödemek için banka banka gezmek yerine tek bankadan borcunu ödeyebiliyor. Bu yazımızda kredi transferi yapmak isteyenler için kredi transferinin nasıl yapıldığını inceledik. Ayrıntılar Haberimizde!

Hangi Durumda Banka Hesaplarına El Koyulur?

Hayatın ne göstereceği belli olmadığı için bazı durumlarda finansal durumunuz bozulduğu için borçlarınızı ödeyemeyebilirsiniz. Kredi ve kredi kartı borcunun ödenmemesi halinde bankalar kişileri bazı yaptırımlar uygular. Bu yazımızda çeşitli finansal bozukluklar nedeniyle kredi kartı veya kredi borcunu ödeyemeyen kişilerin ne zaman banka hesaplarına el konulduğunu inceledik. Ayrıntılar Haberimizde.

Kredi Borcunun Ödenememesi Halinde Borçluyu Bekleyen Durumlar!

Bankalardan alınan kredilerin ödenmesi kadar ödenmemesi de doğal bir durum. Çeşitli finansal sıkıntılar yüzünden kredi borcunun ödenmediğine rastlanmak mümkün. Bu yazımızda kredi çekmek isteyenlerin ek bilgi olarak bilmesi gerektiğini düşündüğümüz ve çeşitli finansal sıkıntılar yüzünden kredi borcunu ödemeyenleri bilgilendirmek amacıyla kredi borcunun ödenmemesi halinde kişileri bekleyen senaryoları inceledik. Ayrıntılar Haberimizde!