Ana SayfaEtiketlerOsym

osym

KPSS 2018 Başvuru için Yarın Son!

Her sene yapılan ancak her sene için farklı puan türlerinin belirlenmekte olduğu KPSS için bu senenin başvuru tarihleri ve sınav tarihi açıklanmıştı. Adaylar Dikkat! KPSS 2018 başvuru yarın son gün!

2018 Sınav Başvuru ve Sınav Tarihleri (TÜMÜ)

2018 sınav başvuru tarihleri, 2018 sınav tarihleri, güncel sınav takvimi, KPSS Lisans, Ortaöğretim, Ön Lisans, DGS, YKS, YDS, e-YDS…

ÖSYM Sistemine Nasıl Giriş Yapılır? Şifre ve Fotoğraf Nasıl Değiştirilir, Puan Nasıl Hesaplanır?

ÖSYM Nedir? Ne İş Yapar? Görevleri Nelerdir? Sisteme Nasıl Giriş Yapılır? Şifre Unuttum Ne Yapmalıyım? Fotoğraf Nasıl Değiştirilir? Güncelleme Nasıl Yapılır? Sınav Giriş Belgesi Nasıl Alınır? Sınavlara Nasıl Çalışılmalı? Puan Hesaplama Nasıl Yapılır? Başvuru ve Para Yatırıma Nasıl Yapılır? Nasıl Beslenmek Gerekir? Güncel ÖSYM Sınav Takvimi!

ÖSYM Şifremi Unuttum? Ne Yapmalıyım? Tüm Detaylar…

ÖSYM AİS, Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi’nin (ÖSYM) uygulama alanına giren tüm sınavların başvuru işlemlerinin takiplerinin yapılması için hazırlanan sayfaya denir. ÖSYM AİS sistemine...

ÖSYM 2018’de Her Sınava Özel Analizler Yayınlayacak!

ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Mahmut Özer, gerçekleştirdiği açıklamada Türkiye’de merkezin hem ölçme, hem de değerlendirme süreçlerinde iyileştirmelerin gerçekleştirilmesi için Ölçme ve Değerlendirme Süreçlerinin İyileştirilmesi ve Geliştirilmesi Çalışma Grubu’nun kurulduğunu açıkladı.

ÖSYM’den Müjde! 4 Yabancı Dilde e-Sınav!

ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Mahmut Özer, Öğrenci, Seçme ve Yerleştirme Merkezi'nin (ÖSYM) yabancı dilde 23 farklı dilde sınav hizmeti sağlandığını, yalnızca Rusça, Almanca, İngilizce, Arapça ve Fransızca dilleri için 1 yılda 2 kez Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavı (YDS) düzenlendiğini anımsattı.

ÖSYM, Sözleşmeli Personel Alımları Yapıyor! Son Başvuru: 4 Ocak 2018!

Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığı, sözleşmeli personel alımları yapacağını duyurdu.

Temel Yeterlilik Testi Örnek Kitapçığı Yayınlandı!

ÖSYM tarafından bu yıl ilk defa uygulanacak Temel Yeterlilik Testi (TYT) için örnek soru kitapçığı yayınlandı.

ÖSYM 2018 KPSS Başvuru ve Sınav Tarihlerini Açıkladı!

ÖSYM 2018 yılında düzenlenecek olan KPSS sınavları ile alakalı takvimini paylaştı.

KPSS 2017/2 Merkezi Yerleştirme Atama Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?

Memur adaylarının büyük bir merak ile beklediği KPSS 2017/2 Merkezi Yerleştirme Atama Tercihleri, geçtiğimiz hafta içerisinde tamamlandı. Adayların gözleri sonuçların ne zaman açıklanacağına çevrildi.

Son 10 Yılın Sınavları İncelenecek! Tekrardan Sınava Çağırılabilirsiniz!

ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Mahmut Özer, son 10 yılın sınav sonuçları kapsamında daha ayrıntılı inceleme ve değerlendirme yapmak için Sınav Sonuçlarını İzleme ve Değerlendirme Birimi kurduklarını açıkladı.

ÖSYM’nin Sınav Kazancı 750 Milyon TL’yi Aştı!

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi’nin geçtiğimiz yıl düzenlediği sınavlardan kasasına giren para duyanları şok ediyor. ÖSYM, 2016 yılında tam 787 milyon 125 bin 698 TL kazanç elde etti!