Ana SayfaEtiketlerOtomotiv sektörü

otomotiv sektörü

Otomotiv İhracat Liderliğini Yine Kaptırmadı!

TİM, dün Mayıs ayına ilişkin ihracat verilerini açıkladı. Veriler incelendiğinde mayıs ayının ihracat şampiyonunun 2 milyar 800 milyon dolarla otomotiv sektörü olduğu görüldü.

Otomotiv, 27 Aydır Aralıksız Gaza Basıyor

Otomotiv sektörü ihracat liderliğini devam ettirirken, Nisan ayının rakamları belli oldu. Otomotiv Endüstrisi İhracatçıları Birliği ihracatın Nisan ayında yıllık bazda yüzde 27 arttığını açıkladı.  Otomotiv ihracatı ise 2,1 milyar dolara yakın oldu.

Döviz Kuru Otomotiv Sektörünü 2018’de Daraltabilir!

2018 yılında otomotiv sektörü kur baskısının altında kalabilir. Marka yöneticileri, 2017 yılı için 950 bin – 975 bin aralığında bir seviye ile tamamlama tahminlerini yürütürken, gelecek yıl döviz baskısı sebebi ile gerilemenin yaşanabileceği de öngörülüyor.

İhracatta Yıllık Rekor Yıl Bitmeden Kırıldı!

Uludağ Otomotiv Endüstrisi İhracatçıları Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Sabuncu 17 Kasım itibariyle ulaşılan 24,8 milyar Dolarlık otomotiv ihracatı ile tüm zamanların rekorunun kırıldığını belirtti.

Yerli Otomobil Üretemiyoruz Ama AB Arabayı Bizden Alıyor!

Türkiye'de yerli otomobil üretimi yıllardır büyük bir handikap halinde süregelmeye devam ediyor. Her ne kadar bu konuda yavaş adım atıyor olsak da artık otomobil üretiminde sahip olunan güç ile AB'nin en fazla otomobil ihraç ettiği ülke ünvanına kavuştuk.

Saatte 88 Adetlik Üretim, 73 Adetlik İhracat!

İhracat şampiyonu otomotiv sektörü 2017’nin birinci çeyreğinde hem üretimi hem ihracatı yükseltti.

Otomotiv İhracatı 10 Yılın Rekorunu Şubatta Tazeledi

Geçen yılın ihracat şampiyonu olan otomotiv sektörü, 2017’nin ikici ayında on yılın rekorunu kırdı.

Oto İhracatı Ocakta Çıldırdı! Artış Yüzde 98!

Otomotiv sektöründe üretim miktarı yüzde 31, satış oranı yüzde 8, ihracat ise yarı yarıya artış kaydetti.

Otomotiv Sektörü İhracatta Liderlik Koltuğunu Kaptırmadı

Otomotiv sektörü son 66 ayın en yüksek ihracatını yaparak, ihracatta lider oldu.

Ülkemizin İhracatı Düştü Bursa’nın İhracatı Arttı!

2017 yılının ilk günlerinden itibaren 2016 yılına dair ekonomik veriler ve istatistiki rakamlar hızla gelmeye devam ediyor. Gümrük ve Ticaret Bakanlığı tarafından açıklanan verilere göre ülkemizin ihracat rakamları 2016 yılında kısmi bir gerileme kaydetti. Bursa geçtiğimiz yıl ihracatta yüzde 11’in üzerinde ilerleme kaydetse de bu durum ülke genelindeki ihracat rakamlarını artıya çıkarmaya yetmedi.

Elektrik Kesintisinden Otomotiv Sektörü Etkilendi

Son zamanlarda İstanbul başta olmak üzere birçok İlde elektrik kesintileri oldu. Endüstri sanayi ve birçok sektörün elektrik kesintilerinden dolayı zarara uğradığı belirtildi.

İhracatı Otomotiv Sektörü Taşıyor!

Otomotiv Sanayii Derneği (OSD)'nin yayınladığı “2016 yılı 3. çeyrek otomotiv sanayii dış ticaret raporuna” göre otomotiv sanayisinin ihracatı yüzde 11'lik bir artış gösterdi. Aynı dönemde Türkiye'nin toplam ihracatı ise yüzde 3 azaldı.