Ana SayfaEtiketlerPetrol

petrol

Kenya’da Petrol Heyecanı! İlk Kez İhraç Edecek

Ham petrol ihracatı için düğmeye basan Kenya, tarihinde bir ilk yaşayacak. Ülke yönetimi ilk sevkiyat için tören düzenledi.

Türkiye’nin Ham Petrol İthalatı Düştü!

Türkiye İstatistik Kurumu, 2017 yılının kasım dönemine ilişkin ham petrol ithalat verilerini yayımladı.

Petrol Fiyatları Son 2 Yılın Zirvesine Yakın!

Petrol fiyatları, 2 yıllık dönem sonunda yükseldi! Libya'da boru hattında gerçekleşen patlama sonrasında petrol fiyatları yine çıktı.

Benzine Yüzde 80’lik Zam Geliyor… İşte Detaylar!

Petrol bağımlılığı ve fuzuli harcamaları azaltabilmek adına Suudi Arabistan benzine yüzde 80’lik zam yapmayı planlıyor. Bu zam sonrasında sadece araç yakıt fiyatları değil, jet yakıt fiyatları da bu konudan etkilenecek.

İstanbul Dünya Enerji Devlerine Ev Sahipliği Yapıyor

Dünya Enerji Devleri, doğalgaz ve petrol ile alakalı her ayrıntıyı konuşmak üzere İstanbul’da bir araya geliyor. Sloganı TurKEY For Energy (Enerji için anahtar Türkiye) olan zirve, Cumhurbaşkanının önderliğinde Enerji Bakanı Berat Albayrak’ın katılımı ile gerçekleştirilecek.

OPEC Petrol Piyasası Raporu’nu Yayınladı

OPEC’in yayınladığı Petrol Piyasası Raporu’na göre Ocak ayında OPEC’in petrol üretimi düştü.

ABD Hisseleri Karışık Seyrediyor

Haftanın üçüncü işlem gününde ABD finans piyasasında S&P 500 Endeksi yükselirken Dow Jones Endeksi geriledi. Ayrıntılar Haberimizde!

Petrole Trump Ayarı

Ekonomi uzmanları Trump’ın ABD Başkanı olmadan önceki ve olduktan sonraki söylemlerini değerlendirerek, ABD’nin petrol üretiminde iç Pazar tercihini arttıracağını belirtti.

Kuveyt Petrol Bakanı’ndan Üretim Kısıtlamasına Destek!

Petrol fiyatları 2016 yılının son çeyreğini çok hareketli geçirdi. Petrol İhraç Eden Ülkeler Birliği (OPEC) üyesi ülkeler defalarca kez gerçekleştirdikleri toplantılar sonrasında, son olarak Avusturya’nın başkenti Viyana’daki toplantıda petrol üretiminin kısıtlanması konusunda anlaşmaya varmıştı, bu anlaşmaya Kuveyt’ten de destek geldi.

ABD Petrol Stoku Arttı, Rusya OPEC’den Endişeli

Amerika Birleşik Devletleri dünyanın en çok petrol talep eden ülkesi konumunda. Dolayısıyla, petrol fiyatlarının belirlenmesinde önemli rolü olan arz- talep dengesi, ABD stok rakamlarına göre değişim gösterebiliyor. Dün açıklanan verilere göre ABD’nin petrol stoku arttı. Bu artış petrol fiyatlarının geri çekilmesine neden oldu.

13 Aralık 2016 Dolar Fiyatları

Bugün piyasada dolar 3.46 TL’nin aşağısında güne başladı. Euro ise 3.68 seviyesinde işlem görüyor. Piyasaların gözü yarınki FED toplantısından çıkacak olan faiz kararlarında.

Petrol Anlaşmasında Yeni Adım: OPEC Üyesi Olmayan Ülkeler de Üretim Kısıtlamasına Gidecek!

2008 yılından beri petrol üretiminin kısıtlanması konusunda bir anlaşmaya varamayan OPEC (Petrol İhraç Eedn Ülkeler Birliği) üyesi ülkeler, Kasım ayı sonunda Avusturya’nın başkenti Viyana’da yaptıkları toplantıda anlaşmaya varmıştı. Bahse konu anlaşmaya OPEC dışı petrol üreticisi ülkelerden de destek geleceği açıklandı.