Ana SayfaEtiketlerPetrol fiyatları

petrol fiyatları

Petrol Fiyatları Yön Değiştirdi!

Petrol fiyatları OPEC’in üretim kararı sonrasında haftaya azalan grafikle başlamıştı. Libya’nın petrol ithalatı konusundaki kararsızlığı ise küresel petrol fiyatlarının artmasına neden oldu.

İran’ın Karışılığı Petrolü Vurdu! Yıl Sonuna Kadar…

İran’da politik gerginlik yükselme eğilimini devam ettiriyor. Son 4 yıl içerisinde yeni yıla ilk defa 60 Dolar’ın üzerinde bir başlangıç yapan petrolün varil fiyatı, gerginliklerin tırmanması halinde yıl sonuna kadar 80 Dolar seviyesine ulaşabilir.

Petrol Fiyatları Son 2 Yılın Zirvesine Yakın!

Petrol fiyatları, 2 yıllık dönem sonunda yükseldi! Libya'da boru hattında gerçekleşen patlama sonrasında petrol fiyatları yine çıktı.

Motorin Zammı Bu Gece Devreye Giriyor! Motorin 5 TL’ye Nasıl Yükseldi?

Benzin zammı unutulmadan yeni bir zam daha kapıyı çaldı. Motorin litre fiyatları tarihinde ilk defa 5 Türk Lirası’nı geçti.

JP Morgan Türkiye ile İlgili Tahminlerini Açıkladı!

JP Morgan, Türkiye hakkında yorum yaparak cari açıkta iyileşme ihtimalinin görünmediğini söyleyerek, 12 ayı kapsayan cari işlemler açığının GSYH’nin yüzde 4’lük kısmını oluşturduğunu da belirtti.

ABD Suriye’yi Vurdu, Petrol Fiyatı Tırmanışa Geçti

Petrol varil fiyatı yeniden yükselişe geçti.

Petrole Trump Ayarı

Ekonomi uzmanları Trump’ın ABD Başkanı olmadan önceki ve olduktan sonraki söylemlerini değerlendirerek, ABD’nin petrol üretiminde iç Pazar tercihini arttıracağını belirtti.

Kuveyt Petrol Bakanı’ndan Üretim Kısıtlamasına Destek!

Petrol fiyatları 2016 yılının son çeyreğini çok hareketli geçirdi. Petrol İhraç Eden Ülkeler Birliği (OPEC) üyesi ülkeler defalarca kez gerçekleştirdikleri toplantılar sonrasında, son olarak Avusturya’nın başkenti Viyana’daki toplantıda petrol üretiminin kısıtlanması konusunda anlaşmaya varmıştı, bu anlaşmaya Kuveyt’ten de destek geldi.

ABD Petrol Stoku Arttı, Rusya OPEC’den Endişeli

Amerika Birleşik Devletleri dünyanın en çok petrol talep eden ülkesi konumunda. Dolayısıyla, petrol fiyatlarının belirlenmesinde önemli rolü olan arz- talep dengesi, ABD stok rakamlarına göre değişim gösterebiliyor. Dün açıklanan verilere göre ABD’nin petrol stoku arttı. Bu artış petrol fiyatlarının geri çekilmesine neden oldu.

Rusya Petrol İhracatını Azaltmayacağını Açıkladı: Petrolün Varil Fiyatı Geriledi!

Petrol ihraç Eden Ülkeler Birliği (OPEC) üyesi olmayan, ancak OPEC ülkeleri üzerinde derin bir etkisi bulunun Rusya, daha önce yaptığı açıklamada 2017 yılında petrol üretimini azaltacağını açıklamıştı. Rus petrol şirketi Transneft'in Başkanı Nikolay Tokarev, Moskova'da Rusya Enerji Bakanı Aleksandr Novak ile görüştükten sonra; Rusya'nın petrol ihracatını azaltmayı planlamadığını söyledi.

Petrol Fiyatları Tekrar Yükselişte

Suudi Arabistan ve Rusya’nın petrol üretimini düşürme kararının akabinde petrol fiyatları tekrar yükselişe geçerek son 17 ayın en yüksek değerine ulaştı.

OPEC Sürpriz Şekilde Anlaştı: Petrol Arzı Kısılacak!

Haftalardır birbirleri hakkında olumsuz açıklamalar yapan ve petrol üretimini kısmayacaklarını deklare eden OPEC (Petrol İhraç Eden Ülkeler Birliği) üyeleri petrol üretimini kısıtlama kararı alarak büyük bir sürprize imza attı.