Ana SayfaEtiketlerTeşvik

teşvik

Özel Okul Sektöründe Beklenen Büyüme Potansiyeli Yüzde 25’e Çıktı!

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) Müsteşarı Yusuf Tekin, özel okul sektörünün Türkiye’de sahip olduğu büyüme potansiyelinin yüzde 25 düzeyinde olduğunu ifade etti.

İş Dünyası 2018’i Nasıl Görüyor?

İş dünyasındaki örgütlerin temsilcileri, hem yerel, hem de global ekonomide yaşanabilecek gelişmeler için 2018 yılında umutlu bakıyor.

Güneydoğu’da İstihdam Rüzgârı Esiyor

Bakanlıkların sunduğu avantajlardan faydalanmak isteyenler Güneydoğu’ya akın ediyor.

Ağbal: Referandum Sonrası Kurda Olumlu Etkiler Görülecek

Maliye Bakanı 16 Nisan sonrasında döviz kuru hakkında açıklamada bulundu.

Bakan Elvan’dan Danışmanlık Açıklaması

Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan, yatırımcıları ilgilendirecek önemli açıklamalarda bulundu. Yatırımcılara danışmanlık desteği verileceğini açıklayan Elvan her aşamada yanlarında olacaklarını belirtti.

Maliye Bakanlığına Çağrı: “ Adaletsizliği Düzeltin”

Öz İplik-İş Genel Başkanı Murat İnanç hükümete ve Maliye Bakanlığına ciddi bir çağrıda bulunarak, adil bir vergileme, dar gelirlilerin vergi teşviklerinden yararlanmaları ve vergi adaletsizliği için ciddi bir çağrıda bulundu.

Eşini Yanında Çalıştıranlara Teşvik Geliyor!

Ekonominin hareketlenmesi adına yapılan teşvikler son günlerde oldukça memnuniyetle karşılanıyor. Son yapılan açıklamalara göre eşini yanında çalıştıran kocalara devletten 2 bin 732 liraya kadar teşvik gelecek. Söz konusu teşvikten yararlanma süresi ise değişiyor.

Buzdolabı ile Tasarruf Mümkün

Yaz kış sürekli çalışması ile elektrikli ev eşyalarının lokomotifi olan buzdolabının A++ olması ile yüzde 50 tasarruf edilebileceğini söyleyen EPDK Üyesi Fazıl Şenel, değişim için herhangi bir maddi teşvik olmadığını sözlerine ekledi.

Bakan Müezzinoğlu: Maaş Projesinin Kapsamı Genişletilip Teyze ve Halaya Maaş Gelebilir

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, büyük anneye maaş projesinin pilot uygulamadan sonra genişleyebileceğinin sinyallerini verdi.

Yatırımcıya Süper Teşvik Paketi Geliyor!

Maliye Bakanı Naci Ağbal, teşvik sisteminde yeni adımlar atılacağını belirtti. Bu kapsamda “Süper Teşvik Paketi” adı altında bir proje geliştirildiğini vurgulayan Bakan Ağbal, bu sayede yatırımcıya her alanda destek sağlanacağını vurguladı.

7 Sektöre Özel Teşvik Geliyor

Başbakan Binali Yıldırım 7 temel sektöre devletin teşvik uygulayacağını bildirdi. Başbakan bu teşviklerin özellikle katma değerin yüksek olduğu sektörlerde verileceğinin altını çizdi.

Engellilerde Vergi İndirim Uygulamaları

Vergi indirim belgesi vatandaşların bedensel engeli veya benzer sağlık problemleri gözetilerek bu engelli vatandaşlara yapılan indirim belgesidir. Halk arasında bu indirim belgesine özürlü indirim belgesi de denilmektedir.