Ana SayfaEtiketlerYeni düzenleme

yeni düzenleme

BDDK’dan Aktif Radyosu İçin Yeni Düzenleme

BDDK, bankaları daha fazla tahvil satın almaya ve kredi vermeye yönlendirmek için Aktif Radyosu hesaplamasının yeniden düzenlendiğini açıkladı.BDDK, geride bıraktığımız hafta bankaları swap limitlerini...

Bankacılıkta Yeni Dönem Başlıyor

Yeni düzenleme ile uzaktan kimlik tespiti artık mümkün hale geliyor, bu düzenleme ile uzaktan kimlik doğrulaması yapılarak müşteri olunabilecek.Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumunun (BDDK)...

Vergi Affında Son Dakika Düzenlemesi!

Maliye Bakanlığı tarafından yürütülen yeni çalışmanın ardından vergi affı çalışmaları için yeni bir düzenlemenin getirildiği öğrenildi.

Emeklinin Maaş Farkını Kapatacak Formül

Emeklilerin ilk maaşlarını aldıkları zaman yaşadıkları hayal kırıklığının ortadan kaldırılması için hükümet yeni bir formül üzerinde çalışmaya başladı.

Çiğ Süt Satışında Devrim Gibi Karar

Çiğ süt satışı hakkında yeni bir tebliğin yayınlandığı açıklandı. Sokakta satılan çiğ sütlerde dahi son kullanma tarihi, işletme adı ve süt miktarı gibi bilgilerin yer almasına karar verildi.

Enerji Kimlik Belgelerinde Erteleme Kararı!

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından 2 Mayıs tarihine adar alınması zorunlu kılınan Enerji Kimlik Belgelerinde süre uzatma ihtimallerini de gündeme taşımaya başladı.

Mevsimlik Tarım İşçileri İçin Çalışmalar Başladı

Resmi Gazete üzerinde geçtiğimiz günlerde Mevsimlik Tarım İşçileri Genelgesi yayınlanmıştı. Bu genelgenin yayınlanmasının ardından 6.5 milyon işçi için düğmeye basıldığı tespit edildi.

Umreye Gitmek İsteyenlere Büyük Müjde!

Yapılan son düzenlemelerle birlikte Umre'ye gitmek isteyen Türkler vize başvurularını internet üzerinden kolaylıkla yapabilecekler.

Konut Alımında Bir İlk Geliyor!

Konut alımında hükümet tarafından yapılan düzenlemelerin ardından vatandaşın mağdur olmasını engelleyecek yeni bir düzenlemenin geldiği ifade edildi.

İhracatçıya Kefalet Müjdesi Geliyor

Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek tarafından yapılan açıklamalar sonrasında yapılacak yeni düzenlemeler sonrasında sadece Eximbank değil diğer bankalar aracılığı ile de yüzde 100 oranında kefalet sağlanabileceği belirtildi.

Evini Dönüştürene Kredi Verilecek

Kentsel dönüşüm projelerine ağırlık verilmesi ve bu noktada sürecin hızlandırılması için vatandaşların teşvik edilmesi bekleniyor.

Limanlarda Tartı Ücretleri 60 Liranın Üzerine Çıkamayacak

İhracatçıyı rahatlatacak düzenleme yapıldı. Konuyla ilgili açıklamayı Bakan Arslan yaptı.