Ana SayfaEkonomiSuudilerden Türkiye'de Et Yatırımı

Suudilerden Türkiye’de Et Yatırımı

Yayın tarihi:

Kategori:

Google Haberlere Abone Ol:

Suudiler tarafından et ihtiyaçlarını karşılamak için Güneydoğu Anadolu bölgesinde bir et tesisinin kurulması planlanıyor. Ancak bu durum akıllara et fiyatlarının daha fazla zamlanma ihtimalini getirmeye başladı. 

Güneydoğu Anadolu bölgesinde hayvancılık oranlarının artması son derece dikkat çekerken bu süreç içerisinde pek çok küçük ve büyükbaş hayvanın ithal edildiği tespit edilmişti. Bunun ardından bölgede Suudi Arabistan’da faaliyet gösteren büyük işletmelerin çeşitli araştırmalar yapmaya başladıkları tespit edildi. Bu araştırmalarla birlikte bölgede hayvancılık konusunda çeşitli yatırımlar yapma planları oldukları öğrenildi. Yetkililerin izni ile düzenlenen bir organizasyon kapsamında Suudi Arabistanlı yatırımcıların Diyarbakır ve Şanlıurfa bölgelerini ziyaret ettikleri öğrenildi. Büyük firmaların bazı desteklerden yararlanarak çeşitli üretim tesisleri kurmak için niyetlerinin bulunduğu öğrenildi. 

Devlet tarafından ülkede yatırım yapmak isteyen yabancılara çeşitli desteklerin verileceği açıklanmıştı. Bu destekler sonrasında Türkiye’de hayvan üretim çiftliği kurmak ve kendi ülkelerinin hayvan ihtiyacını Türkiye’de kurmayı planladıkları tesislerden karşılamak için yakın zamanda harekete geçmek gibi planlarının olduğu tespit edilmişti. Bu planlar çerçevesinde Suudilerin harekete geçtikleri öğrenildi. Ancak bu durum Türkiye hayvancılığı için yeni bir korkunun ortaya çıkmasına neden oldu. Yapılan değerlendirmeler sonrasında Türkiye’de hayvan sıkıntısının yaşandığı bilindiği için bu yatırımın Türkiye için olumsuz olabileceği düşünülüyor. 

Arapların ülkelerine Türkiye’de yetiştirdikleri hayvanları götürmelerinin ardından sınırlı sayıda hayvan üreticiliği yapıldığı düşünüldüğü zaman Türkiye’de zaten tüm ülkelere göre pahalı olan et fiyatlarının daha fazla artma ihtimali ortaya çıkmaya başladı. Bu durum endişeleri beraberinde getirdiği için yetkililerin konu hakkında gerekli önlemleri almaları planlanıyor. 

Orhan Babaeski
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

0BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
67TakipçilerTakip Et
2,212TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

Albaraka Türk Çağrı Merkezi Müşteri Temsilcisi Arıyor!

Albaraka Türk Katılım Bankası, banka personel alımları kapsamında yayınladığı iş ilanı ile İstanbul Ümraniye...

İmza Sirküsü ve İmza Beyannamesi: Fiyatları, Farkı, Örneği

İmza beyannamesi ile sirküsü çok fazla karıştırılan iki kavram. Günümüzde bu iki kavram birbirinin yerine kullanılmaktadır.

Kariyer Yolculuğu: Denizbank Kariyer ve Kariyer Planlaması!

Denizbank Kariyer basamaklarına adım atmanın bir diğer yolu ise staj programlarına katılmaktadır. Staj sonrasında adayların mezun olmaları halinde banka tarafından iş fırsatları doğar.

Lansman Ne Demek? Lansman Fiyat Avantajlı Mıdır?

Lansman Fransızca kökenlidir. Anlamı, tanıtım, ortaya çıkarma ya da tanıtma olarak bilinmektedir. Karşımıza genel olarak haberlerde ve televizyon reklamlarında çıkan lansmanla, piyasaya yeni çıkan bir ürünün satışa çıkmasında ya da bu ürünün tanıtımının yapılmasında sık sık karşılaşırız.

Fibabanka Lise Mezunu Engelli Memur Alımları Başladı!

Fibabanka tarafından yapılan banka personel alımları duyurusunda en az lise mezunu engelli memur alımları...

Kuveyt Türk 3 Farklı İlde Gişe Yetkilisi Alımı Yapıyor!

Türkiye'de 300'den fazla şubesi olan ve 5000'den fazla da çalışanı olan Kuveyt Türk Katılım Bankası bünyesinde istihdam etmek için Gişe Yetkilisi alımı yapacağını duyurdu.