United Airlines’ın kargo bölümünde taşınan 90 santim boyundaki tavşan öldü. Şirket, dev tavşan Simon’un ölümü ardından inceleme başlattığını duyurdu.

Son zamanlarda United Airlines’in adı skandallarla anılır oldu. Önce çift bilet skandalı, ardından yolcunun uçak koridorunda sürüklenmesi derken şimdiki skandal ise, şirkete ait uçağın kargo bölümünde taşınan dev tavşanın ölmesi oldu.

90 santimetre boya sahip olduğu ifade edilen dev tavşan “Simon” şirket uçağının kargo bölümünde ölü olarak bulundu. United Airlines’ın olay sonrasında açıklama yaptı. Simon’un ölümünden dolayı üzgün olduklarını kaydeden şirket açıklaması, konuyla ilgili incelemelerin başlatıldığını ifade etti.

Söz konusu olay şirketin Londra ile Chicago arasında gerçekleşen seferi sırasında yaşandı. Dev tavşan “Simon” şirketin uçağının kargo bölümüne Londra Heathrow Havalimanında bindi. Chicago O’Hare Havalimanına iniş yapan uçakta ölü olarak bulunan Simon’un 10 aylık olduğu ve yeni sahibine gitmek için yola çıktığı öğrenildi. Simon’un ölümü ardından şirket yetkilileri açıklama yapmak zorunda kaldı.

United Airlines uçakları aracılığı ile taşınan hayvanların güvenliğinin şirket için önemine vurgu yapılan açıklamada, “Bu haberden dolayı çok üzgünüz. Şirketimiz konuyla ilgili detaylı bir inceleme başlattı. Simon adlı tavşanın sahibi ile de iletişime geçtik. Tavşanın sahibine elimizden gelen tüm yardımı yapacağız” denildi.

Airlines 2015 yılı verilerine göre toplamda 97 binden fazla hayvanı taşıdı. ABD Ulaştırma Bakanlığı verilerine göre, 2015’den bu güne United Airlines’a ait uçaklarda hayatını kaybeden hayvan sayısı 14 olarak belirlendi. Şirket uçaklarında yaralanan hayvan sayısı ise 9 oldu. Ülke genelinde faaliyet gösteren havayolu şirketlerinin uçaklarında ölen hayvan sayısı ise 35 olarak kaydedildi. 

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın