Türk Hava Yolları dış hat seferlerinde fazla bagaj uygulamasına geçmeye hazırlanıyor. Uygulama 1 Temmuz itibari ile başlayacak.

Türk Hava Yollarının şu anki uygulamasında ekonomik uçuş yapan yolcuların bir parça ve 23 kilogramlık hakkı bulunurken, business sınıfı ile uçanların 2 parça ve 32 kilogramlık bagaj hakkı bulunuyor. 1 Mayıs tarihinden sonra Temmuz ayı uçuşları için yurtdışına bilet alan yolcular bu ağırlığı aşan bölüme ekstradan ödeme yapacak.

Buna göre şirketle birlikte Avrupa ve Kuzey Afrika ülkelerine giden yolcular fazla bavul için 70 dolarlık ödeme yapmak zorunda kalacak. Sahraaltı Afrika’ya uçan yolculardan 150 dolar talep edilecek. Amerika ise Uzakdoğu ülkelerine giden yolcular, fazla bagajları için 100 dolarlık ek ödeme yapmak zorunda kalacak.

Söz konusu uygulamada yolcuların bagaj ağırlıkları ve adetleri sıkı bir denetime tabi tutulacak. Bu kapsamda adet ve ağırlık limitini aşan bagajlara sahip yolculardan fazla bagaj ücreti talep edilecek. Fazla bagaj uygulamasında seyahat edilen güzergahta göz önünde bulundurulacak. Bagaj ağırlığı verilen hakkı aşmıyor, fakat parça sayısını aşıyorsa da bagaj ücretinin alınması söz konusu olacak. Valiz başına 23 kilogramlık hak tanınan yolcular, ek ödeme yaparak valiz ağırlıklarını 32 kilograma kadar yükseltebilecek.

Türk Hava Yollarına üyeliği bulunan yolcularaysa özel bir uygulama yapılacak. Uygulamada “Classic Plus”, “Star Gold” ve “Elite ve Elite Plus” kart sahipleri bazı avantajlar elde edecek. Söz konusu kartlardan birine sahip olan yolculara ekstra ağırlık hakkı verilirken, parça başına tanınan ağırlık hakkı karttan karta farklılık gösterecek. Buna göre Classic Plus kart ile ekonomik sınıfta uçan bir yolcu 9 kilogram daha fazla bagaja sahip olabilecek. Elite ve Elite Plus kart sahiplerine de aynı ağırlık hakkı verilecek. 

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın