Ana SayfaSigortaZorluk Çıkaran Sigorta Şirketlerine Sert Uyarı!

Zorluk Çıkaran Sigorta Şirketlerine Sert Uyarı!

Yayın tarihi:

Kategori:

Google Haberlere Abone Ol:

Sigorta şirketlerinin tavan fiyat uygulaması sonrasında bazı sıkıntılar çıkardıkları tespit edilmişti. Yapılan şikayetler sonrasında Hazine Müsteşarlığı tarafından konu hakkında uyarının geldiği öğrenildi.

Zorunlu trafik sigortası poliçeleri uzun bir süredir çeşitli tartışmalara neden oluyordu. Bu süreç içerisinde sigorta şirketleri aralarında meydana gelen rekabetten dolayı çeşitli zamlar koymaya devam ediyorlardı. Bunun ardından hazine haksız bir şekilde gerçekleştirilen zamların geri alınmasını istedi. Bu istek karşılığında indirim yapılmayınca ve şikayetler artarak devam edince hükümet duruma el koyarak yeni bir sistemin hayata geçirilmesini sağladılar. Bu sistem ile birlikte tavan fiyat uygulamasının hayata geçirilmesine karar verildi. 

Tavan fiyat uygulamasının getirilmesi ile birlikte artık herhangi bir şekilde haksız zamların yapılması da engellenmiş olacak. Ancak uygulamanın hayata geçirilmesinin ardından çeşitli şikayetler tekrar gelmeye başladı. Sigorta şirketlerinin bu sistemden memnun kalmadıkları için işi yokuşa sürmek adına vatandaşlara çeşitli şekillerde zorluklar çıkardıkları öğrenildi. İlk olarak kar elde etmek için poliçeleri daha önce kredi kartına 3 ile 4 arasında değişen taksitler ile verdikleri bilinirken daha sonraki zamanlarda taksit imkanının kalktığını ve kredi kartına tek çekimin mümkün olduğunu dile getirdiler. Sonraki dönemlerde ise fiyat vermekten kaçındıkları ve hasarlı araçlar için işlem yapmamak adına çeşitli bahaneler buldukları tespit edildi. Tüm bunların üzerine önemli açıklamalar yapıldı. 

Hazine müsteşarlığı tarafından yapılan açıklamalar sonrasında tüm şirketlerin sorunsuz bir şekilde teklif vermesi gerektiğini aksi takdirde bazı yaptırımlar getirilerek bu yaptırımların uygulanması için gerekenin yapılacağı tespit edildi. 

Orhan Babaeski
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

0BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
68TakipçilerTakip Et
2,210TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

Ticari Kredi Hesaplaması Nasıl Yapılır?

Ticari kredi, işletmelerin genişleme, ekipman yatırımı, stok finansmanı gibi çeşitli ihtiyaçlarını karşılamak için kullandığı...

Hayat Sigortası Kapsamı Nedir? Avantajları Nelerdir?

Hayat sigortası, sigortalı kişinin kendisini, yakınlarını çeşitli olumsuz durumlara karşı maddi olarak güvence altına...

TTNET Faturası Nasıl Ödenir ve Borç Öğrenme (ADIM ADIM)

İnternet erişimini sağlayan TTNET aboneleri için fatura ödeme ve sorgulama işlemleri artık çok daha...

Kripto Grafiklerini Anlama: Her Kripto Para Canlı Borsa Grafiklerini Aynı Gösterir mi?

Kripto para grafik analizi, kripto dünyasındaki tüccarlar ve yatırımcılar için temel bir beceridir. Bu...

Albaraka Türk Çağrı Merkezi Müşteri Temsilcisi Arıyor!

Albaraka Türk Katılım Bankası, banka personel alımları kapsamında yayınladığı iş ilanı ile İstanbul Ümraniye...

İmza Sirküsü ve İmza Beyannamesi: Fiyatları, Farkı, Örneği

İmza beyannamesi ile sirküsü çok fazla karıştırılan iki kavram. Günümüzde bu iki kavram birbirinin yerine kullanılmaktadır.