Ana Sayfa Sigorta Zorluk Çıkaran Sigorta Şirketlerine Sert Uyarı!

Zorluk Çıkaran Sigorta Şirketlerine Sert Uyarı!

-

Sigorta şirketlerinin tavan fiyat uygulaması sonrasında bazı sıkıntılar çıkardıkları tespit edilmişti. Yapılan şikayetler sonrasında Hazine Müsteşarlığı tarafından konu hakkında uyarının geldiği öğrenildi.

Zorunlu trafik sigortası poliçeleri uzun bir süredir çeşitli tartışmalara neden oluyordu. Bu süreç içerisinde sigorta şirketleri aralarında meydana gelen rekabetten dolayı çeşitli zamlar koymaya devam ediyorlardı. Bunun ardından hazine haksız bir şekilde gerçekleştirilen zamların geri alınmasını istedi. Bu istek karşılığında indirim yapılmayınca ve şikayetler artarak devam edince hükümet duruma el koyarak yeni bir sistemin hayata geçirilmesini sağladılar. Bu sistem ile birlikte tavan fiyat uygulamasının hayata geçirilmesine karar verildi. 

Tavan fiyat uygulamasının getirilmesi ile birlikte artık herhangi bir şekilde haksız zamların yapılması da engellenmiş olacak. Ancak uygulamanın hayata geçirilmesinin ardından çeşitli şikayetler tekrar gelmeye başladı. Sigorta şirketlerinin bu sistemden memnun kalmadıkları için işi yokuşa sürmek adına vatandaşlara çeşitli şekillerde zorluklar çıkardıkları öğrenildi. İlk olarak kar elde etmek için poliçeleri daha önce kredi kartına 3 ile 4 arasında değişen taksitler ile verdikleri bilinirken daha sonraki zamanlarda taksit imkanının kalktığını ve kredi kartına tek çekimin mümkün olduğunu dile getirdiler. Sonraki dönemlerde ise fiyat vermekten kaçındıkları ve hasarlı araçlar için işlem yapmamak adına çeşitli bahaneler buldukları tespit edildi. Tüm bunların üzerine önemli açıklamalar yapıldı. 

Hazine müsteşarlığı tarafından yapılan açıklamalar sonrasında tüm şirketlerin sorunsuz bir şekilde teklif vermesi gerektiğini aksi takdirde bazı yaptırımlar getirilerek bu yaptırımların uygulanması için gerekenin yapılacağı tespit edildi. 

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Avatar
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Sosyal Medyada Aramıza Katılın

49,272BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
29TakipçilerTakip Et
2,400TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

En Yeni İçerikler