Çelik: EXPO Türk Turizmine Hizmet Edecek!

Çelik: EXPO Türk Turizmine Hizmet Edecek!

Bakan Çelik, EXPO 2016 Antalya’nın özelleştirme kapsamına alındığını söyledi. Çelik EXPO’nun Türk turizmine hizmet etmeye devam edeceğinin altını çizdi.

Gelir Belgesiz > Sigorta Masrafsız

>Anında Kredi Başvurusu!<

 

Türkiye-Afrika 1. Tarım Bakanları Toplantısı ve Tarım İş Forumu kapsamında düzenlenen organizasyonda konuşma yapan Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik, EXPO’nun her türlü talihsizliğe karşı dik durduğunu, 2016 yılında yaşanan darbe girişimi, turizme vurulan darbeye ve terör olaylarına rağmen 5 milyona yakın ziyaretçiyi ülkeye çektiğini, bu rakamın son derece önemli olduğunu söyledi. 6 aylık sürecin sonunda bakanlık olarak 1 Kasım itibari ile EXPO’nun tasfiyesinin gerçekleştirilmesi ve devralınması ile ilgili süreci başlattıklarını belirten Çelik, 1 Haziran 2017 tarihinde sürecin tamamlanacağını tasfiye işlemlerinin gerçekleşeceğini söyledi. Çelik 1 Kasım’dan bugüne kadar geçen sürecin de planlandığını, bakanlığın bu konuda çalışmaları yürüterek alanın boş kalmaması ve etkinliklere konu olması için gerekli çalışmaların yürütüldüğünü söyledi.

EXPO Türk Turizmine Hizmet Edecek

Nevruz dolayısı ile geçtiğimiz aylarda 10 bin İranlı turistin EXPO etkinlikleri kapsamında ülkemize geldiğinin altını çizen Çelik, EXPO’nun artık yeni bir sürece girdiğini, özelleştirme kapsamında çalışmalarının devam edeceğini söyledi. Bakanlık olarak özelleştirme süreci tamamlanana kadar EXPO’nun canlı tutulması, Antalya’ya ve Türk turizmine hizmet etmesi için tüm imkanların sağlanacağını sözlerine ekledi.

2022 Yılına Kadar Zaman Var

Özelleştirme süreci konusunda net bir tarih verilemeyeceğin belirten Çelik, 2022 yılına kadar sürecin devam edeceğini, profesyonelce yönetimin zorunlu olduğunu bu yüzden bir an önce EXPO’nun sahibini bulması gerektiğini söyledi. Çelik EXPO’nun sergi alanına kişi ya da kuruluşlardan herhangi bir talep gelmediğini, kişilerden önce Türk turizmine nasıl hizmet edileceğinin önemli olduğunu söyledi.EXPO etkinlikleri turizm özelleştirme
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kefilsiz Ev Kredisi Veren Bankalar
Kefilsiz Ev Kredisi Veren Bankalar
Emekliler Konut Kredisi Çekebilir Mi?
Emekliler Konut Kredisi Çekebilir Mi?