Ana SayfaEkonomiEPDK’dan 4 Şirkete 2,6 Milyon Lira Ceza!

EPDK’dan 4 Şirkete 2,6 Milyon Lira Ceza!

Yayın tarihi:

Kategori:

Google Haberlere Abone Ol:

Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu akaryakıt şirketlerine yönelik denetimlere aralıksız devam ediyor. 4 akaryakıt şirketine verilen para cezası ise 2,5 milyon lirayı aştı.

Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu denetimlerde bazı akaryakıt şirketlerine toplamda 2 milyon 579 bin 70 liralık para cezası kesti. Konu hakkındaki ilan Resmi Gazetede yayımlandı.

İlan Resmi Gazetede Yayımlandı

Bu günkü Resmi Gazete ilanına göre Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu 4 akaryakıt şirketinde bazı eksiklikler tespit etti. İlanda söz konusu akaryakıt şirketlerinde belirlenen eksiklikler şöyle kaydedildi.

Verilen Ceza 2 Milyon 579 Bin Lira Oldu

4 akaryakıt şirketinden bazılarında dağıtıcı haricinde LPG ikmali yapıldığını tespit eden EPDK, denetimlerde dağıtıcı haricinde akaryakıt ikmali yapıldığını ifade etti. İlanda söz konusu akaryakıt şirketlerinde otomasyon sistemlerinin aktif olmadığı, istasyonların planında bulunmayan tankların ve düzeneklerin kullanıldığı bildirildi. Bazı akaryakıt şirketlerinde ise ulusal marker seviyesinin geçersiz olduğu belirlendi. Teknik şartlara uygun olmayan ikmalinde olduğunu tespit eden Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu, bazı şirketlerde otomasyon sitemlerinin düzgün çalışmadığını kaydetti. 4 akaryakıt şirketinden bazılarında ise sistemle ilişiği olmayan pompaların kullanıldığı belirlendi. Tüm bu nedenlerle yasal işlem uygulanan 4 akaryakıt şirketine para cezası verildi. Enerji Piyasası Düzenleme Kurumunun söz konusu şirketlere kestiği toplam para cezası ise 2 milyon 579 bin 70 TL olarak ilan edildi.

Yazılı Savunma İstendi

Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu bazı akaryakıt şirketlerinden ise yazılı savunma talep etti. Yazılı savunmanın nedeni ise İstasyonun planında bulunmayan tankların olması, tağşiş veya hileli satışlarda kullanılan ürünlerin istasyon bünyesinde bulunması olarak kaydedildi.  

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

0BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
68TakipçilerTakip Et
2,210TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

Ticari Kredi Hesaplaması Nasıl Yapılır?

Ticari kredi, işletmelerin genişleme, ekipman yatırımı, stok finansmanı gibi çeşitli ihtiyaçlarını karşılamak için kullandığı...

Hayat Sigortası Kapsamı Nedir? Avantajları Nelerdir?

Hayat sigortası, sigortalı kişinin kendisini, yakınlarını çeşitli olumsuz durumlara karşı maddi olarak güvence altına...

TTNET Faturası Nasıl Ödenir ve Borç Öğrenme (ADIM ADIM)

İnternet erişimini sağlayan TTNET aboneleri için fatura ödeme ve sorgulama işlemleri artık çok daha...

Kripto Grafiklerini Anlama: Her Kripto Para Canlı Borsa Grafiklerini Aynı Gösterir mi?

Kripto para grafik analizi, kripto dünyasındaki tüccarlar ve yatırımcılar için temel bir beceridir. Bu...

Albaraka Türk Çağrı Merkezi Müşteri Temsilcisi Arıyor!

Albaraka Türk Katılım Bankası, banka personel alımları kapsamında yayınladığı iş ilanı ile İstanbul Ümraniye...

İmza Sirküsü ve İmza Beyannamesi: Fiyatları, Farkı, Örneği

İmza beyannamesi ile sirküsü çok fazla karıştırılan iki kavram. Günümüzde bu iki kavram birbirinin yerine kullanılmaktadır.