Ucuz Ekmek Satan Fırıncıya İhtar Geldi

Ekmek fiyatlarına zam yapmaya direnen ve Fırıncılar Odası’nın kararlarına uymayan fırıncıya uyarı gecikmedi. Bursa’da 250 gram ekmek fiyatına 550 gram ekmek satarak vatandaşın memnuniyetini kazanan fırıncıya oda temsilcileri tepki gösterirken vatandaşlar sahip çıktı. Avukat tarafından gönderilen ihtarı fırının camına asan ve durumu vatandaşlara bildiren fırıncıya vatandaş sahip çıktı. Ucuz ekmek almak için uzun mesafelerden gelerek toplu ekmek alımı yaptıklarını belirten vatandaşlar, uygulamadan memnun olduklarını diğer fırıncılarında bu uygulamayı örnek alması gerektiğini söyledi.

Dava Açılacak

Avukat tarafından gönderilen ihtarnameyi fırının camına asan fırıncı, ekmek fiyatının düşük olması sebebi ile haksız rekabet ile suçlandığını bu uygulamaya 1 gün içerisinde son verilmediği taktirde diğer tüm fırıncıların zararının kendisi tarafından karşılanmasının istendiğini söyledi.

Düşük Kâr Marjı

Fırıncılar Odası tarafından belirlenen fiyatlara uymamasını kendisine göre açıklayan esnaf, üretimde un, su, maya masrafının bulunduğunu, dağıtım maliyetleri olmadığı için üretim maliyetlerinin düştüğünü tek yerde üretim ve satış yaptıkları için düşük maliyet ile üretim gerçekleştiğini kâr marjını düşük tutarak satış yaptıklarını söyledi. Vatandaşın yanında olmak için böyle bir uygulama yaptıklarını belirten esnaf diğer fırıncı esnafının da örnek alması gerektiğini söyledi.

Vatandaş Sahip Çıktı

İhtarnameyi fırıncının camında gören vatandaşlar esnafa sahip çıkarak, yaptığı uygulamanın doğru olduğunu kimsenin zararına satış yapmayacağını kendilerinin bu durumdan memnun olduğunu söyledi. Aynı uygulamanın diğer esnaflar tarafından da benimsenmesi gerektiğini savunan vatandaşlar, uzak mesafelerden ucuz ekmek almak için geldiklerini belirtti.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.