Nisan Ayı Antalyalı Turizmciyi Güldürdü!

Nisan ayı Antalyalı turizmcileri mutlu etti. Antalya Valiliği’nin yaptığı açıklamaya göre nisan ayında kente gelen turist sayısında büyük oranda artış yaşandı. Yetkililerin yaptığı açıklamada nisan ayı içerisinde Antalya ve Gazipaşa – Alanya Havalimanlarından şehre gelen turist sayısı yüzde 37 oranında artış göstererek 526 bin 349’a ulaştı. Geçtiğimiz yılın aynı döneminde şehre gelen turist sayısının 384 bin 72 olduğunu belirten yetkililer, bu yıl yaşanan yüzde 37 oranındaki artışın çok önemli bir rakam olduğunu, geçtiğimiz yıl turizm sektörünün yaşadığı zor dönemlerden sonra 2017 yılı turizm sezonu için daha umutlu olunduğunu söyledi. Kente hava yolu ile gelen turist sayısının nisan ayı itibari ile yıllık bazda 12 bin 517 kişilik artış gösterdiğini belirten yetkililer toplam rakamın 864 bin 28’e ulaştığını belirtti.

Rus Turistte Patlama Yaşandı

Rusya yaşanan normalleşme sürecinin meyvelerini vermeye başladığını belirten yetkililer, geçtiğimiz yıl yaşanan Rus turist krizinin aksine nisana ayında Rus turist sayısında rekor bir artış yaşandığının altını çizdi. Geçtiğimiz yıl nisan ayında şehre 12 bin 144 adet Rus turist geldiğini belirten yetkililer, 2017 yılının nisan ayında ise gelen Rus turist sayısının yüzde 1455 oranında artış göstererek 188 bin 914’e yükseldiğini söyledi.

Ülkelerden Yoğun Talep

Bölgenin turizmin can damarı konumunda olduğunu belirten yetkililer, 2017 yılının nisan ayında Kırgızistan, Katar, Güney Kore, Ürdün, Mısır, Kazakistan gibi ülkelerden turistlerde de yoğun bir artış yaşandığını, Katar’dan gelen turist sayısında yüzde 320’lere varan bir artış yaşandığını, Kırgızistan’dan gelen turist sayısının ise yüzde 223 seviyelerine varan bir artış gösterdiğini söyledi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.