Genç çiftçileri desteklemek için verilecek olan hibe desteği hakkında açıklamada bulunan Türkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB) Genel Başkanı Şemsi Bayraktar, kırsal kalkınma destekleri kapsamında bulunan genç çiftçi projeleri desteği başvurularının 10 Nisan 2017 tarihinde başladığını, bu destekten faydalanmak isteyenlerin ellerini çabuk tutması gerektiğini başvuruların 5 Mayıs 2017 Cuma günü sona ereceğini söyledi. Kırsal bölgede yaşayan genç çiftçilerin uygulayacağı hayvansal, bitkisel, yöresel tarım ürünleri, aromatik ve tıbbi bitki üretimi, işlenmesi, paketlenmesi ve depolanmasına yönelik projelere verilecek olan 30 bin liralık hibe ödemesinin bu alanda ilerlemek isteyen genç çiftçiler için çok önemli odluğunu belirten Bayraktar, genç çiftçi desteğinin nüfusu 20 binden daha az olan yerleşim birimlerinde uygulanacağının altını çizdi.

Fırsat Değerlendirilmeli

Proje başvurmaya haiz olan genç çiftçilerin bu fırsatı değerlendirmesi gerektiğini belirten Bayraktar, destekten faydalanmak isteyen genç çiftçilerin ön başvuru için internet üzerinden başvuru yapabileceğini kesin başvuru için ise genç çiftçilerin ikamet ettiği ya da edeceği yerdeki İl/İlçe Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüklerine yapması gerektiğini söyledi. Başvuruda bulunacak çiftçilerin tebliğin yayımlanması tarihi itibari ile 18 yaşını doldurmuş, 41 yaşından gün almamış kişilerden oluşması gerektiğini hatırlatan Bayraktar, çiftçilerin gerekli evraklar ile başvuruda bulunmasının yeterli olduğunu belirtti.

Proje Konuları Uygun Olmalı

Destekten faydalanmak isteyen genç çiftçilerin belirlenmiş proje konularından birinde çalışacak olması gerektiğini belirten Bayraktar, proje alanlarının hayvan yetiştiriciliğinden, fide fidan yetiştiriciliği, aromatik bitki yetiştiriciliğine kadar geniş kapsamlı olduğunu hatırlattı.

Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın