Memur ve Emeklilere Zam Müjdesi!

Emekli ve memurlar için Temmuz ayında verilecek zam şimdiden merak konusu olurken sonunda zam oranları da açıklandı. 

Emekli ve memurlara yapılacak olan zam konuşulurken son dönemlerde enflasyon oranları hızlı bir şekilde yükselmeye başladı. Enflasyon oranlarının yükselmesi ile birlikte bu durumun zam oranlarına da yansıması bekleniyor. Nisan ayı ile birlikte enflasyon oranları inceleme altına alındı. Yüzde 5.71 seviyelerine çıktığı öğrenildi. Artan enflasyon oranları tüketicilerin alım gücünü zorladığını bir kez daha gündeme getirmeye başladı. Ürünlerin fiyatlarında meydana gelen artışın yanı sıra maaşlarında enflasyon ile orantılı olduğu tespit edilmişti. Daha öncesinde yapılacak açıklamaların ardından enflasyon farkının zam olarak maaşlara yansıtılacağı belirtilmişti. Temmuz ayında yapılacak olan zamma nasıl yansıyacağı merak konusu haline geldi. 

Temmuz ayında yapılacak zam sonrasında memur ve memur emeklisine yüzde 4 oranında bir zammın verileceği açıklanmıştı. Enflasyon oranın yüzde 6 seviyelerini aşması ile aradaki yüzde 3 oranındaki farkın zam olarak yansıtılması planlanıyor. Bu durumda yüzde 7 oranında bir zammın yapılacağı konuşuluyor. Bu zam oranı şimdiye kadar yapılacak en yüksek zam miktarı olarak değerlendiriliyor. Son 10 yıl içerisinde yapılan zamlar arasında yüksek oranı ile kendisini gösteriyor. 

Memur emeklilerinin yanı sıra SSK ve Bağkur emeklilerinin ne kadar zam alacağı da merak konusu haline gelmişti. Onların maşlarının da enflasyon bağlantılı olduğu açıklandı. Enflasyonun 6 olması halinde maaş zamlarında bir yükselişin olacağı belirtildi. Temmuz ayı emekliler için büyük bir heyecanla beklenmeye başladı. 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.