Ana SayfaGündemİstihdam Seferberliği Rekora Koşuyor

İstihdam Seferberliği Rekora Koşuyor

Yayın tarihi:

Kategori:

Google Haberlere Abone Ol:

İstihdam seferberliği ile 1 milyon istihdam planı kurulurken 3 aylık süre içerisinde bir yıllık hedefin tamamlandığı açıklandı. 

Ekonomiyi olumsuz etkileyen durumların başında işsizlik verilerinin geldiği tespit edilmişti. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ocak ayı itibari ile katıldığı bir toplantıda özel sektör ve kamu sektörüne seslenerek istihdam seferberliğinin başlatılması için çağrıda bulundu. İşsizliğin azaltılması ve ekonominin tekrar düzenlenmesi için işsizlik verilerinin tekrar düzenlenmesi gerektiği ifade edildi. Konu hakkında çalışmalar başlatıldı. 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından başlatılan istihdam seferberliği hem kamu hem de özel sektörden olumlu karşılanmasının ardından yıl sonuna kadar 1 milyon kişinin işe alınması kararlaştırılmıştı. Bunun ardından 3 aylık süreç içerisinde hedefler sürekli olarak kontrol edilmeye başlamıştı. Devlet tarafından işverenlerin tüm yükü omuzlanmaması için bazı desteklerin verilmesine karar verildi. Bu desteklerle birlikte vergi indirimleri yapılırken çalışanların bazı primleri devlet tarafından ödenmesine karar verildi. Bunun ardından çalışma hayatında destekler hızlı bir şekilde verilmeye başlandı. Yapılan istatistikler göz önünde bulundurulduğu zaman rekor kırıldığı öğrenildi. 

Daha önceki dönemlerde yıl sonuna kadar 1 milyon kişi hedeflenirken bunun ardından 3 aylık süre içerisinde yıllık hedefin tamamlandığı öğrenildi. Şimdilerde yapılan açıklamalar sonrasında yıllık istihdam hedefinin 2 milyon kişiye kadar çıkarılmasına karar verildi. Bu sayede hedeflerin tamamlanması sonrasında işsizlik verilerinin tek haneli sayılara kadar düşürüleceği öngörülüyor. 2016 yılında artan işsizlik verilerinin istihdam oranları ile aşağı çekilmesi planlanıyor. Yıl sonuna kadar işsizlik verilerinin tamamen düşürülmesi planlanıyor. 

Orhan Babaeski
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

0BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
68TakipçilerTakip Et
2,210TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

Ticari Kredi Hesaplaması Nasıl Yapılır?

Ticari kredi, işletmelerin genişleme, ekipman yatırımı, stok finansmanı gibi çeşitli ihtiyaçlarını karşılamak için kullandığı...

Hayat Sigortası Kapsamı Nedir? Avantajları Nelerdir?

Hayat sigortası, sigortalı kişinin kendisini, yakınlarını çeşitli olumsuz durumlara karşı maddi olarak güvence altına...

TTNET Faturası Nasıl Ödenir ve Borç Öğrenme (ADIM ADIM)

İnternet erişimini sağlayan TTNET aboneleri için fatura ödeme ve sorgulama işlemleri artık çok daha...

Kripto Grafiklerini Anlama: Her Kripto Para Canlı Borsa Grafiklerini Aynı Gösterir mi?

Kripto para grafik analizi, kripto dünyasındaki tüccarlar ve yatırımcılar için temel bir beceridir. Bu...

Albaraka Türk Çağrı Merkezi Müşteri Temsilcisi Arıyor!

Albaraka Türk Katılım Bankası, banka personel alımları kapsamında yayınladığı iş ilanı ile İstanbul Ümraniye...

İmza Sirküsü ve İmza Beyannamesi: Fiyatları, Farkı, Örneği

İmza beyannamesi ile sirküsü çok fazla karıştırılan iki kavram. Günümüzde bu iki kavram birbirinin yerine kullanılmaktadır.