Hızlı bir yükseliş yaşayan ancak sonrasında düşüşünü devam ettiren altının gram fiyatı düşüş eğilimi ile yoluna devam ediyor. Altın yatırımcılarının dört gözle düşmesini beklediği altının gram fiyatı istenilen seviyeye geldi mi? Altının gram fiyatındaki düşüşü değerlendiren analistler 9 Ocak 2017 tarihinden beri en düşük seviyeyi gören altının gram fiyatının daha ne kadar düşeceği konusunda net bir yorum yapmazken, altın almak ve birikim yapmak isteyen yatırımcılar altının bir nebze daha düşüş yaşamasını bekliyor.

En Düşük Seviye

Dün altının ons fiyatının uluslararası piyasalarda değer kaybetmesinin ardından 140,4 liraya kadar düşünen altının gram fiyatı, düşüş eğilimini bugün de devam ettirerek 140,1 liraya kadar düştü. 9 Ocak 2017 tarihinden beri en düşük seviyesine gelen altının gram fiyatı saat 11:45 itibari ile Kapalıçarşı’da 141 liradan alıcı buluyor.

Artan Risk İştahı

Altının düşüşünü değerlendiren analistler, küresel piyasalarda artan risk iştahına paralel olarak değer kaybeden ve dün günü yüzde 1,5 azalış ile 1.237,6 dolardan tamamlayan altının ons fiyatının, 21 Marttan beri en düşük seviyeyi gördüğünü piyasalardaki hareketlerin ons fiyatı üzerinde etkili olacağını belirtti.

Çeyrek Altın Ne Kadar?

Yaşanan bu gelişmelerden sonra ise Kapalıçarşı’da çeyrek altın 231 liradan satışa sunulurken, Cumhuriyet altını ise 943 liraya kadar düştü. Altının daha ne kadar düşeceğinin belli olmadığını belirten analistler risk almak istemeyen birikim yapmak isteyen kişilerin altın alabileceğini söyledi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

13 − five =

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.