Ana SayfaGündemTerör Mağdurlarına Müjde! Borçları Ertelenecek!

Terör Mağdurlarına Müjde! Borçları Ertelenecek!

Yayın tarihi:

Kategori:

Google Haberlere Abone Ol:

Terör olaylarının bir dönem yoğun olduğu Doğu illerinde yer alan esnafların borçlarında ertelemenin gerçekleştirildiği öğrenildi. 

Geçtiğimiz dönemlerde terör olaylarının aktif bir şekilde yaşandığı Diyarbakır, Mardin Şırnak ve Hakkari gibi illerde bulunan esnafların terör olaylarından dolayı olumsuz bir şekilde etkilendiği ifade edilmişti. Dükkanlarını uzun süre açamayan esnafların maddi kayıpları gündeme gelmiş, kiralarını uzun süre sıkıntı yaşadıkları için ödeyemedikleri tespit edilmişti. Bu durumda Bakanlar Kurulu tarafından bir kolaylık sağlanması için harekete geçildi. Yapılan açıklamalar çerçevesinde bazı illerde terör sorunları nedeniyle mağduriyet yaşayan esnafların Ziraat Bankasına olan borçlarının ertelenmesine karar verildiği duyurusu yapıldı. 

2016 yılında belirtilen illerde terör olayları nedeniyle mağduriyet yaşandığı öğrenildi. Bazı çiftçilerin ekim yerlerinin, hayvancılıkla uğraşanların hayvanlarının zarar gördüğü tespit edilirken dükkanı olan esnafların ise dükkanlarının zarar gördüğü tespit edilmiş oldu. Hayvancılıkla uğraşan vatandaşların yanı sıra çiftçiler ile dükkanı bulunan esnafların borçlarının ortaya çıktığı ve maddi açıdan çeşitli sıkıntılar yaşattıkları tespit edildi. Esnafların düşük faizli kredi kullandırılması hakkındaki borçları çerçevesinde Bakanlar Kurulu tarafından alınan karar çerçevesinde ertelenmesine karar verildi. Terör olaylarının yoğun olarak yaşandığı bir yıl boyunca esnafların dükkan açamadıkları ve sokağa çıkma yasaklarından dolayı iş yapamadıkları gerekçesi ile maddi sıkıntı yaşamaya başladıkları öğrenildi. Bunun ardından herhangi bir gelir kaynaklarının olmadığı öğrenildi. 

Bakanlar Kurulu tarafından alınan kararlar çerçevesinde kredi borçlarının ertelenmesine karar verildi. Bir yıl süre ile kredi borçlarının ötelenebileceği, böylece esnaflara maddi açıdan destek verilebileceği öğrenildi. 

Orhan Babaeski
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

0BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
68TakipçilerTakip Et
2,210TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

Ticari Kredi Hesaplaması Nasıl Yapılır?

Ticari kredi, işletmelerin genişleme, ekipman yatırımı, stok finansmanı gibi çeşitli ihtiyaçlarını karşılamak için kullandığı...

Hayat Sigortası Kapsamı Nedir? Avantajları Nelerdir?

Hayat sigortası, sigortalı kişinin kendisini, yakınlarını çeşitli olumsuz durumlara karşı maddi olarak güvence altına...

TTNET Faturası Nasıl Ödenir ve Borç Öğrenme (ADIM ADIM)

İnternet erişimini sağlayan TTNET aboneleri için fatura ödeme ve sorgulama işlemleri artık çok daha...

Kripto Grafiklerini Anlama: Her Kripto Para Canlı Borsa Grafiklerini Aynı Gösterir mi?

Kripto para grafik analizi, kripto dünyasındaki tüccarlar ve yatırımcılar için temel bir beceridir. Bu...

Albaraka Türk Çağrı Merkezi Müşteri Temsilcisi Arıyor!

Albaraka Türk Katılım Bankası, banka personel alımları kapsamında yayınladığı iş ilanı ile İstanbul Ümraniye...

İmza Sirküsü ve İmza Beyannamesi: Fiyatları, Farkı, Örneği

İmza beyannamesi ile sirküsü çok fazla karıştırılan iki kavram. Günümüzde bu iki kavram birbirinin yerine kullanılmaktadır.