Ana SayfaEkonomiHalkbank’tan Kredi Alamayanlara Güzel Haber Geldi!

Halkbank’tan Kredi Alamayanlara Güzel Haber Geldi!

Yayın tarihi:

Kategori:

Google Haberlere Abone Ol:

Son dönemlerde kredi kullandırmaya yönelik yapılan işlemlere bir yenisi daha eklendi. 2016 yılının yaşanan ekonomik durgunluk ile sona ermesi ile harekete geçen yetkililer piyasaların canlanması ve nakit para akışının sağlanabilmesi için kredi musluklarının açılması talimatını vermişti. Kredi temini konusunda oldukça başarılı sonuçlar elde edilmiş, KOSGEB ve KGF desteği ile pek çok kurum ve kuruluşa kredi alma imkânı sağlanmıştı. Yapılan bu çalışmaların üzerine Resmî gazete ’de yayımlanan bir karar ile esnaf ve sanatkarların finansman ihtiyaçlarının uygun koşullarda karşılanması için Türkiye Halk Bankası A. Ş tarafından verilecek olan kredilerin kullandırılması ile ilgili şartlarda değişikliğe gidildi.

Resmî Gazete İle Değişikliğe Gidildi

Resmî Gazete’de yayımlanan Bakanlar Kurulu kararı ile Halkbank tarafından Türkiye Esnaf ve Sanatkârlar Kredi ve Kefalet Kooperatifleri Birlikleri Merkez Birliği’ne bağlı durumda olan Esnaf ve Sanatkârlar Kredi ve Kefalet Kooperatifleri (ESKKK) kefaleti ile ya da doğrudan esnaf ve sanatkarlara kredi kullandırılması hakkındaki kararda değişiklik yapıldı.

Krediden Faydalanabilecekler

Mevcut durumda kamu kurum ya da kuruluşlarının faiz ya da hibe desteklerinden faydalanan esnaf ve sanatkarlara söz konusu krediler kullandırılmıyordu ancak yeni düzenleme sonrasında son 5 yıl içerisinde söz konusu desteklerden faydalanmayanlar Halkbank tarafından verilen ESKKK kefaleti ile verilen krediden faydalanabilecekler. Karara göre 2016 ve 2017 yılında uygulanan KOSGEB kapsamındaki kredilerden yararlanan esnaf ve sanatkârlar istisna tutuldu.

Orhan Babaeski
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

0BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
68TakipçilerTakip Et
2,210TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

Ticari Kredi Hesaplaması Nasıl Yapılır?

Ticari kredi, işletmelerin genişleme, ekipman yatırımı, stok finansmanı gibi çeşitli ihtiyaçlarını karşılamak için kullandığı...

Hayat Sigortası Kapsamı Nedir? Avantajları Nelerdir?

Hayat sigortası, sigortalı kişinin kendisini, yakınlarını çeşitli olumsuz durumlara karşı maddi olarak güvence altına...

TTNET Faturası Nasıl Ödenir ve Borç Öğrenme (ADIM ADIM)

İnternet erişimini sağlayan TTNET aboneleri için fatura ödeme ve sorgulama işlemleri artık çok daha...

Kripto Grafiklerini Anlama: Her Kripto Para Canlı Borsa Grafiklerini Aynı Gösterir mi?

Kripto para grafik analizi, kripto dünyasındaki tüccarlar ve yatırımcılar için temel bir beceridir. Bu...

Albaraka Türk Çağrı Merkezi Müşteri Temsilcisi Arıyor!

Albaraka Türk Katılım Bankası, banka personel alımları kapsamında yayınladığı iş ilanı ile İstanbul Ümraniye...

İmza Sirküsü ve İmza Beyannamesi: Fiyatları, Farkı, Örneği

İmza beyannamesi ile sirküsü çok fazla karıştırılan iki kavram. Günümüzde bu iki kavram birbirinin yerine kullanılmaktadır.