Ana SayfaGündemTırpan Kullanabiliyorsanız Mühendis Maaşı Alabilirsiniz

Tırpan Kullanabiliyorsanız Mühendis Maaşı Alabilirsiniz

Yayın tarihi:

Kategori:

Google Haberlere Abone Ol:

Aydın’da tarım makinelerinin ulaşamadığı bölgelerde tırpan kullanmayı bilen kişilerin mühendisle eş maaş aldıkları belirlenmiş oldu. 

Türkiye tarım sektöründe önemli çalışmalar yaparken bu konu hakkında önemli çalışmalar yapılmaya devam ediliyor. Türkiye’nin en verimli toprakları gözden geçirildiği zaman Aydın göze çarpıyor. Aydın’da son dönemlerde hava koşulları ve bereketli yağışlar üreticileri mutlu etmeye başladı. Bölgede tarım çalışmaları başladı. Bu yıl elde edilecek mahsulün son derece bol olması planlanıyor. Ancak şehrin dağ köylerinde tarım sektörü bazı problemler ile karşılaşmaya başladı. Dağlık alanlara yeni tarım makinelerinin ulaşamadığı belirlendi. Bu durumda eski usul makinelerle çalışma imkanı doğmuş oldu. 

20 gün öncesine bakıldığı zaman bölgede kuraklık çeşitli problemleri de beraberinde getirmişti. Üreticilerin bir anlamda çeşitli sorunlarla karşılaştıkları konuşulmuştu. Ancak 20 gündür bereketli bir şekilde meydana gelen yağışlar son derece dikkat çekmeye başladı. Bölgedeki tarlaların ve tarım alanların yağışlardan dolayı etkilendiği ve yeşillenmeye başladığı belirlendi. Otların büyümesi hayvancılıkla uğraşanları da çok sevindirdi. Bu otların hayvan yemi olarak kullanılacağı ifade edildi. Bölgede tarım işçilerinin gündeliği 45 lira ile 70 lira arasında değişiklik gösterirken tırpan kullananların aldıkları maaş adeta dudak uçuklattı. 

Tırpan kullanan ve makinelerin giremediği yerlere giren tarım işçilerine iki kat ücret ödeniyor. Özellikle dağlık alanlara yeni usul makineler giremediği için bu konuda tırpan kullananlar değerli hale gelmeye başladı. Aylık maaş hesaplaması yapıldığı zaman mühendislik maaşı ile yarışan aylık 4 bin 200 lira maaş verildiği açıklandı. 

Orhan Babaeski
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

0BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
67TakipçilerTakip Et
2,210TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

Albaraka Türk Çağrı Merkezi Müşteri Temsilcisi Arıyor!

Albaraka Türk Katılım Bankası, banka personel alımları kapsamında yayınladığı iş ilanı ile İstanbul Ümraniye...

İmza Sirküsü ve İmza Beyannamesi: Fiyatları, Farkı, Örneği

İmza beyannamesi ile sirküsü çok fazla karıştırılan iki kavram. Günümüzde bu iki kavram birbirinin yerine kullanılmaktadır.

Kariyer Yolculuğu: Denizbank Kariyer ve Kariyer Planlaması!

Denizbank Kariyer basamaklarına adım atmanın bir diğer yolu ise staj programlarına katılmaktadır. Staj sonrasında adayların mezun olmaları halinde banka tarafından iş fırsatları doğar.

Lansman Ne Demek? Lansman Fiyat Avantajlı Mıdır?

Lansman Fransızca kökenlidir. Anlamı, tanıtım, ortaya çıkarma ya da tanıtma olarak bilinmektedir. Karşımıza genel olarak haberlerde ve televizyon reklamlarında çıkan lansmanla, piyasaya yeni çıkan bir ürünün satışa çıkmasında ya da bu ürünün tanıtımının yapılmasında sık sık karşılaşırız.

Fibabanka Lise Mezunu Engelli Memur Alımları Başladı!

Fibabanka tarafından yapılan banka personel alımları duyurusunda en az lise mezunu engelli memur alımları...

Kuveyt Türk 3 Farklı İlde Gişe Yetkilisi Alımı Yapıyor!

Türkiye'de 300'den fazla şubesi olan ve 5000'den fazla da çalışanı olan Kuveyt Türk Katılım Bankası bünyesinde istihdam etmek için Gişe Yetkilisi alımı yapacağını duyurdu.