Ana SayfaGündemKredi Kullanımında Engeller Kalktı

Kredi Kullanımında Engeller Kalktı

Yayın tarihi:

Kategori:

Google Haberlere Abone Ol:

Esnaf ve Sanatkarlar Odası tarafından yapılan açıklamalar sonrasında esnafın kredi kullanımında karşılaştığı engelleri ortadan kalktığı açıklandı. 

Konya Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Ali Osman Karamercan tarafından yapılan açıklamalar sonrasında esnafları sevindiren bir haber verildi. 2016 ve 2017 yıllarında KOBİ’lere verilmesi planlanan sıfır faizli kredi imkanları esnafların yüzünü güldürmeyi başarmıştı. Ancak detaylı bir şekilde düşünüldüğü zaman faiz destekli kredi kullanımı sırasında bazı engellerin ortaya çıkması çeşitli tartışmaları da beraberinde getirmişti. Bu konuda esnaflara yardımcı olmak amacıyla Bakanlar Kurulu tarafından alınan kararların Resmi Gazete’de yayınlandığı açıklandı. Resmi Gazete’de yayınlanan yeni genelge ile birlikte engellerin ortadan kaldırıldığı belirlendi. 

Esnafların kredi kullanımında karşılaştığı sorunların çözüme kavuşturulması için bir süredir Bakanlar Kurulu tarafından yeni düzenlemelerin yapıldığı ifade edilmişti. Yapılan değişikliklerin ardından son 5 yıllık süreç içerisinde kamu ve kuruluşlarda faiz ya da hibe desteği almış olan işletmelerin alınan karar sonrasında tekrar faiz ve indirimli kredi desteğinden tekrar yararlanamayacakları ortaya çıktı. Bu desteklerden yararlanmaları halinde faiz desteğinin iptal edileceğine dair kararın ortaya çıkacağı ifade edildi. Bir süredir esnaf ve sanatkarların kredi desteği alma konusunda çeşitli engellerle karşılaştıkları ifade edilmişti. Bunun ardından Bakanlar Kurulu merakla beklenen çalışmaları tamamladı. Sonrasında Resmi Gazete ile yayınlanarak hayata geçirildiği açıklandı. 

Bu kararlar çerçevesinde 5 yıllık süreç içerisinde kamu kurumlarında sağlanan sıfır faizli kredi desteğinden yararlanan esnaf ve sanatkarların yine aynı yıl içerisinde aldıkları kredilerden hariç tutularak istisna bir karar verileceği belirtildi.

Orhan Babaeski
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

0BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
67TakipçilerTakip Et
2,212TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

Albaraka Türk Çağrı Merkezi Müşteri Temsilcisi Arıyor!

Albaraka Türk Katılım Bankası, banka personel alımları kapsamında yayınladığı iş ilanı ile İstanbul Ümraniye...

İmza Sirküsü ve İmza Beyannamesi: Fiyatları, Farkı, Örneği

İmza beyannamesi ile sirküsü çok fazla karıştırılan iki kavram. Günümüzde bu iki kavram birbirinin yerine kullanılmaktadır.

Kariyer Yolculuğu: Denizbank Kariyer ve Kariyer Planlaması!

Denizbank Kariyer basamaklarına adım atmanın bir diğer yolu ise staj programlarına katılmaktadır. Staj sonrasında adayların mezun olmaları halinde banka tarafından iş fırsatları doğar.

Lansman Ne Demek? Lansman Fiyat Avantajlı Mıdır?

Lansman Fransızca kökenlidir. Anlamı, tanıtım, ortaya çıkarma ya da tanıtma olarak bilinmektedir. Karşımıza genel olarak haberlerde ve televizyon reklamlarında çıkan lansmanla, piyasaya yeni çıkan bir ürünün satışa çıkmasında ya da bu ürünün tanıtımının yapılmasında sık sık karşılaşırız.

Fibabanka Lise Mezunu Engelli Memur Alımları Başladı!

Fibabanka tarafından yapılan banka personel alımları duyurusunda en az lise mezunu engelli memur alımları...

Kuveyt Türk 3 Farklı İlde Gişe Yetkilisi Alımı Yapıyor!

Türkiye'de 300'den fazla şubesi olan ve 5000'den fazla da çalışanı olan Kuveyt Türk Katılım Bankası bünyesinde istihdam etmek için Gişe Yetkilisi alımı yapacağını duyurdu.