Gündem Cep Telefonu Satışlarında Rekor

Cep Telefonu Satışlarında Rekor

Son Güncelleme:

Kurlarda meydana gelen gerilemenin en çok cep telefonu satışlarında olumlu etkilerini göstermesi bekleniyor. 

Mobil İletişim Araçları ve Bilgi Teknolojileri İş Adamları Derneği tarafından cep telefonu satışlarına dair önemli açıklamaların yapılması dikkatlerden kaçmadı. Merakla beklenen referandum sonuçlarından evet yanıtının çıkmasının ardından beklendiği üzere kurlarda bir gerileme yaşanmaya başladı. Bu gerilemenin satışları da olumlu etkilemesi bekleniyor. Özellikle cep telefonu satışlarında şimdiden yüzde 35 oranında bir artışın yaşandığı tespit edildi. İlerleyen günlerde bu oranın artması ile cep telefonu satışlarında bir rekorun yaşanabileceği ifade edildi. 

Referandum sonrasında ekonomide etkilerinin kısa süre içerisinde görülebileceği ifade edilmişti. Yapılan bu açıklamaların ardından beklenildiği gibi oldu ve sonrasında kurlarda bazı gerilemeler yaşanmaya başladı. Piyasalarda detaylı bir inceleme yapıldığı zaman cep telefonu fiyatlarının yüzde 15 civarında düştüğü tespit edildi. Cep telefonu fiyatlarında meydana gelen düşüş sonrasında satışlarda da yüzde 35 oranında bir artış yaşanmaya başladı. İlk olarak yılın başına cep telefonu fiyatları kura bağlı olarak arttığı için daha önceki dönemlere göre bir gerileme yaşanmıştı. Bu gerileme referandum sonuçları ile birlikte son buldu. Bu durumda yaşanan artıştan dolayı telefon satıcılarının da çok mutlu olduğu ifade edildi. 

Artan satışların üzerine Anneler Günü, Babalar Günü ve karne hediyeleri zamanının yaklaşması bu satışların büyük oranda artacağını dile getirdi. Satıcılar bu özel günlerin değerlendirilip rekor seviyede bir satış yapacaklarını düşünüyorlar. Vergilerin yüksek olmasından dolayı yurt dışından kaçak olarak getirilen kayıt dışı telefonların sayısında da büyük bir artış yaşandığı tespit edildi.

Avatar
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

CEVAP VER

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Sosyal Medyada Aramıza Katılın

51,148BeğenenlerBeğen
7,202TakipçilerTakip Et
14TakipçilerTakip Et
2,492TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

En Yeni İçerikler