Ana SayfaGündemCep Telefonu Satışlarında Rekor

Cep Telefonu Satışlarında Rekor

Yayın tarihi:

Kategori:

Google Haberlere Abone Ol:

Kurlarda meydana gelen gerilemenin en çok cep telefonu satışlarında olumlu etkilerini göstermesi bekleniyor. 

Mobil İletişim Araçları ve Bilgi Teknolojileri İş Adamları Derneği tarafından cep telefonu satışlarına dair önemli açıklamaların yapılması dikkatlerden kaçmadı. Merakla beklenen referandum sonuçlarından evet yanıtının çıkmasının ardından beklendiği üzere kurlarda bir gerileme yaşanmaya başladı. Bu gerilemenin satışları da olumlu etkilemesi bekleniyor. Özellikle cep telefonu satışlarında şimdiden yüzde 35 oranında bir artışın yaşandığı tespit edildi. İlerleyen günlerde bu oranın artması ile cep telefonu satışlarında bir rekorun yaşanabileceği ifade edildi. 

Referandum sonrasında ekonomide etkilerinin kısa süre içerisinde görülebileceği ifade edilmişti. Yapılan bu açıklamaların ardından beklenildiği gibi oldu ve sonrasında kurlarda bazı gerilemeler yaşanmaya başladı. Piyasalarda detaylı bir inceleme yapıldığı zaman cep telefonu fiyatlarının yüzde 15 civarında düştüğü tespit edildi. Cep telefonu fiyatlarında meydana gelen düşüş sonrasında satışlarda da yüzde 35 oranında bir artış yaşanmaya başladı. İlk olarak yılın başına cep telefonu fiyatları kura bağlı olarak arttığı için daha önceki dönemlere göre bir gerileme yaşanmıştı. Bu gerileme referandum sonuçları ile birlikte son buldu. Bu durumda yaşanan artıştan dolayı telefon satıcılarının da çok mutlu olduğu ifade edildi. 

Artan satışların üzerine Anneler Günü, Babalar Günü ve karne hediyeleri zamanının yaklaşması bu satışların büyük oranda artacağını dile getirdi. Satıcılar bu özel günlerin değerlendirilip rekor seviyede bir satış yapacaklarını düşünüyorlar. Vergilerin yüksek olmasından dolayı yurt dışından kaçak olarak getirilen kayıt dışı telefonların sayısında da büyük bir artış yaşandığı tespit edildi.

Orhan Babaeski
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

0BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
67TakipçilerTakip Et
2,212TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

Albaraka Türk Çağrı Merkezi Müşteri Temsilcisi Arıyor!

Albaraka Türk Katılım Bankası, banka personel alımları kapsamında yayınladığı iş ilanı ile İstanbul Ümraniye...

İmza Sirküsü ve İmza Beyannamesi: Fiyatları, Farkı, Örneği

İmza beyannamesi ile sirküsü çok fazla karıştırılan iki kavram. Günümüzde bu iki kavram birbirinin yerine kullanılmaktadır.

Kariyer Yolculuğu: Denizbank Kariyer ve Kariyer Planlaması!

Denizbank Kariyer basamaklarına adım atmanın bir diğer yolu ise staj programlarına katılmaktadır. Staj sonrasında adayların mezun olmaları halinde banka tarafından iş fırsatları doğar.

Lansman Ne Demek? Lansman Fiyat Avantajlı Mıdır?

Lansman Fransızca kökenlidir. Anlamı, tanıtım, ortaya çıkarma ya da tanıtma olarak bilinmektedir. Karşımıza genel olarak haberlerde ve televizyon reklamlarında çıkan lansmanla, piyasaya yeni çıkan bir ürünün satışa çıkmasında ya da bu ürünün tanıtımının yapılmasında sık sık karşılaşırız.

Fibabanka Lise Mezunu Engelli Memur Alımları Başladı!

Fibabanka tarafından yapılan banka personel alımları duyurusunda en az lise mezunu engelli memur alımları...

Kuveyt Türk 3 Farklı İlde Gişe Yetkilisi Alımı Yapıyor!

Türkiye'de 300'den fazla şubesi olan ve 5000'den fazla da çalışanı olan Kuveyt Türk Katılım Bankası bünyesinde istihdam etmek için Gişe Yetkilisi alımı yapacağını duyurdu.