Ana SayfaEkonomiTerör Yıkıyor TOKİ Yeniden Yapıyor

Terör Yıkıyor TOKİ Yeniden Yapıyor

Yayın tarihi:

Kategori:

Google Haberlere Abone Ol:

Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nde terör dolayısı ile zarar gören konutlar için geliştirilen proje hayata geçiriliyor. Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) Ergün Turan tarafından yapılan açıklamaya göre bölgede terörden zarar gören alanlar İdarenin çalışmaları kapsamından yenilenmeye başladı. Vatandaşların terör dolayısı ile mağdur olmasının önüne geçilmesi için bu çalışmaların kısa sürede tamamlanacağını, bölgenin terörden temizlenmesi ile projenin hayata geçirildiğini belirten Turan, devam eden inşa ve ihya çalışmaları kapsamında 38 adet ihale gerçekleştirildiğini, ihaleler sonucunda Mardin, Diyarbakır, Şırnak, Hakkâri ve ilçelerinde tahrip olan ve yıkılan binaların yerine 22 bin 361 adet konutun yeniden yapılacağını söyledi. Turan çalışmaların başladığını ve bu konutlardan 18 bin 896’sının yapımına başlandığını söyledi.

20 Milyar Yatırım Yapıldı

2002 yılından beri Güneydoğu’ya 20 milyar liralık yatırım yapıldığını, bölgede vatandaşların ihtiyacı olan birçok binanın şu dönemde inşa edildiğini belirten Turan, Şanlıurfa, Gaziantep, Diyarbakır, Erzurum, Batman ve Kars gibi illerde yoğun çalışmaların yapıldığını, sosyal donatı alanlarının yanı sıra dar gelir grubundaki vatandaşlar için çalışmaların hızlı bir şekilde ilerlediğini söyledi. Turan bölgede 60 bin konut yapma hedefinin olduğunu şehirlerin yenilenmesinin 2019 yılında tamamlanacağını söyledi.

Şırnak İlk Sırada

TOKİ’nin bölgede yaptığı çalışmaları değerlendiren Turan, bölgede 75 bin 605 konutun projelendirildiğini, vatandaşların ihtiyaçları esas alınarak çalışmaların yürütüldüğünü en yüksek konut yapımının ise Şırnak’ta gerçekleşeceğini söyledi. Turan konut inşaatlarının büyük kısmının 2017 yılının sonunda tamamlanacağını sözlerine ekledi.

Orhan Babaeski
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

0BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
67TakipçilerTakip Et
2,210TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

Albaraka Türk Çağrı Merkezi Müşteri Temsilcisi Arıyor!

Albaraka Türk Katılım Bankası, banka personel alımları kapsamında yayınladığı iş ilanı ile İstanbul Ümraniye...

İmza Sirküsü ve İmza Beyannamesi: Fiyatları, Farkı, Örneği

İmza beyannamesi ile sirküsü çok fazla karıştırılan iki kavram. Günümüzde bu iki kavram birbirinin yerine kullanılmaktadır.

Kariyer Yolculuğu: Denizbank Kariyer ve Kariyer Planlaması!

Denizbank Kariyer basamaklarına adım atmanın bir diğer yolu ise staj programlarına katılmaktadır. Staj sonrasında adayların mezun olmaları halinde banka tarafından iş fırsatları doğar.

Lansman Ne Demek? Lansman Fiyat Avantajlı Mıdır?

Lansman Fransızca kökenlidir. Anlamı, tanıtım, ortaya çıkarma ya da tanıtma olarak bilinmektedir. Karşımıza genel olarak haberlerde ve televizyon reklamlarında çıkan lansmanla, piyasaya yeni çıkan bir ürünün satışa çıkmasında ya da bu ürünün tanıtımının yapılmasında sık sık karşılaşırız.

Fibabanka Lise Mezunu Engelli Memur Alımları Başladı!

Fibabanka tarafından yapılan banka personel alımları duyurusunda en az lise mezunu engelli memur alımları...

Kuveyt Türk 3 Farklı İlde Gişe Yetkilisi Alımı Yapıyor!

Türkiye'de 300'den fazla şubesi olan ve 5000'den fazla da çalışanı olan Kuveyt Türk Katılım Bankası bünyesinde istihdam etmek için Gişe Yetkilisi alımı yapacağını duyurdu.