Ana SayfaGündemMaliye Bakanından Önemli Borç Açıklaması

Maliye Bakanından Önemli Borç Açıklaması

Yayın tarihi:

Kategori:

Google Haberlere Abone Ol:

Vergi borçları için gerçekleştirilen yapılandırma çalışmaları hakkında Maliye Bakanı Naci Ağbal önemli uyarılarda bulunurken son şansları olduğunu belirtti. 

Vergi borçlarının kolaylıkla ödenmesi için devlet tarafından çeşitli destekler verilmeye devam ediliyor. Bu süreç içerisinde tekrar borç yapılandırma sisteminin hayata geçirildiği öğrenildi. Bunun ardından vergi borçlarını ödeyemeyen vatandaşlar için yeni fırsatlar sunulmuştu. Ancak Maliye Bakanı Naci Ağbal tarafından yapılan son açıklamalarla birlikte vergi yapılandırması hakkında önemli açıklamalar yapıldı. 

Maliye Bakanı vergi yapılandırması hakkında borç ödeyen vatandaşlar için Mayıs ayındaki taksitlerini aksatmamaları gerektiği konusunda uyarı yapıldı. Mayıs ayında ödenmesi gereken taksitlerin aksatılması ve ödenmemesi halinde yapılandırma sisteminden atılacakları ve sonrasında tekrar yapılandırmadan yararlanamayacakları açıklandı. Borçlarını yapılandırma kapsamında gecikme zam ve faizlerinden muaf tutularak taksitlerle ödemek isteyen mükellefler için son şans olduğu tespit edildi. Mayıs ayı içerisinde ödenmesi gereken borçlarını ödemeyen vatandaşlar için yasal işlem yapılacağı açıklandı. Yapılandırma sistemine müracaat etmiş ve sonrasında ödemelerini iki taksit kadar aksatmış olan kişilerin sistemden atılacağı açıklandı. Sonrasında daha önceki dönemlerde yapıldığı gibi herhangi bir şekilde telafi yapılmayacağı özellikle belirtildi. Yeni yapılandırma kanununda yapılan değişiklikler sonrasında telafi hakkının verilmeyeceği öğrenildi. 

Mayıs ayında taksitlerin ödenmesi oldukça önemli bir detay olarak belirtiliyor. Taksitlerini ödeyenler yapılandırmanın getirdiği tüm imkanlardan sorunsuz bir şekilde yararlanabilecekler. Ancak maddi anlamda zor durumda olan mükelleflere herhangi bir zorluk çıkarmadan çeşitli imkanların tanınmasına karar verilecek. Beyannamelerin zamanında verilmesi halinde borç ödeme sürelerinin 60 aya kadar uzatılabileceği belirtildi. 

Orhan Babaeski
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

0BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
67TakipçilerTakip Et
2,210TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

Albaraka Türk Çağrı Merkezi Müşteri Temsilcisi Arıyor!

Albaraka Türk Katılım Bankası, banka personel alımları kapsamında yayınladığı iş ilanı ile İstanbul Ümraniye...

İmza Sirküsü ve İmza Beyannamesi: Fiyatları, Farkı, Örneği

İmza beyannamesi ile sirküsü çok fazla karıştırılan iki kavram. Günümüzde bu iki kavram birbirinin yerine kullanılmaktadır.

Kariyer Yolculuğu: Denizbank Kariyer ve Kariyer Planlaması!

Denizbank Kariyer basamaklarına adım atmanın bir diğer yolu ise staj programlarına katılmaktadır. Staj sonrasında adayların mezun olmaları halinde banka tarafından iş fırsatları doğar.

Lansman Ne Demek? Lansman Fiyat Avantajlı Mıdır?

Lansman Fransızca kökenlidir. Anlamı, tanıtım, ortaya çıkarma ya da tanıtma olarak bilinmektedir. Karşımıza genel olarak haberlerde ve televizyon reklamlarında çıkan lansmanla, piyasaya yeni çıkan bir ürünün satışa çıkmasında ya da bu ürünün tanıtımının yapılmasında sık sık karşılaşırız.

Fibabanka Lise Mezunu Engelli Memur Alımları Başladı!

Fibabanka tarafından yapılan banka personel alımları duyurusunda en az lise mezunu engelli memur alımları...

Kuveyt Türk 3 Farklı İlde Gişe Yetkilisi Alımı Yapıyor!

Türkiye'de 300'den fazla şubesi olan ve 5000'den fazla da çalışanı olan Kuveyt Türk Katılım Bankası bünyesinde istihdam etmek için Gişe Yetkilisi alımı yapacağını duyurdu.