Ana SayfaEkonomi2,1 Milyon Araç Hurda Kapsamında!

2,1 Milyon Araç Hurda Kapsamında!

Yayın tarihi:

Kategori:

Google Haberlere Abone Ol:

Trafikteki yaşlı araçlar hakkında yeni bir düzenleme uygulamaya geçiriliyor. Trafik akışının daha sağlıklı olması ve güvenli seyahat edilmesi için yetkililer harekete geçti. Eski model araçların trafikte güvenli sürüş ortamı oluşturmadığını, kazaların meydana gelmesinde araçların arızalarının etkisinin büyük olduğunu, güvenli bir ortamda seyahat edilebilmesi için trafiğe uygun araçların olmasının şart olduğunu belirten yetkililer konu ile ilgili çalışmaların başladığını ve kısa sürede sonuca ermesinin beklendiğini söyledi. Ülke genelinde milyonlarca aracın yeni düzenleme ile hurda kapsamına gireceğini belirten yetkililer, hurda kapsamında olan araçların bir an önce trafikten çekilmesinin gerektiğini söyledi.

2,1 Milyon Aracı Kapsıyor

Trafikteki esi model araçlar için yeni bir düzenleme yapıldığını belirten Maliye Bakanı Naci Ağbal, yapılan yeni düzenleme sonrasında 1997 model ve daha eski olan araçların hurdaya ayrılacağını söyledi. Ülke genelindeki 1997 model ve daha eski araçların 2,1 milyona ulaştığını belirten Ağbal, bu kapsamdaki araçların kontrolden geçirileceğini ve kullanılma durumunun göz önünde bulundurulacağını söyledi.

Kullanılamaz Durumda Olmalı

Konu ilgili detaylı bilgi veren Ağbal, Motorlu Taşıtlar Vergisi borcu olan ve 20 yaş üzerinde model yılı olan motorlu araçların ülke genelinde 2,1 milyona tekabül ettiğini, bu rakamın yaklaşık olarak 355 binini kamyon, kamyonet ve çekici gibi motorlu taşıtların oluşturduğunu, 1,6 milyonunu ise otomobil, motosiklet, arazi taşıtı gibi araçların oluşturduğunu söyledi. Ağbal bunlara ek olarak 100 bin civarında otobüs minibüs ve panelvan olduğunu, telaffuz edilen rakamın 2,1 milyon olduğunu ancak araçların kullanılamaz durumda olması gerektiğini, fenni muayenelerini yaptırmış, kullanılabilir durumdaki araçlardan başvuru olmayacağını düşündüğünü söyledi.

Orhan Babaeski
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

0BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
68TakipçilerTakip Et
2,210TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

Ticari Kredi Hesaplaması Nasıl Yapılır?

Ticari kredi, işletmelerin genişleme, ekipman yatırımı, stok finansmanı gibi çeşitli ihtiyaçlarını karşılamak için kullandığı...

Hayat Sigortası Kapsamı Nedir? Avantajları Nelerdir?

Hayat sigortası, sigortalı kişinin kendisini, yakınlarını çeşitli olumsuz durumlara karşı maddi olarak güvence altına...

TTNET Faturası Nasıl Ödenir ve Borç Öğrenme (ADIM ADIM)

İnternet erişimini sağlayan TTNET aboneleri için fatura ödeme ve sorgulama işlemleri artık çok daha...

Kripto Grafiklerini Anlama: Her Kripto Para Canlı Borsa Grafiklerini Aynı Gösterir mi?

Kripto para grafik analizi, kripto dünyasındaki tüccarlar ve yatırımcılar için temel bir beceridir. Bu...

Albaraka Türk Çağrı Merkezi Müşteri Temsilcisi Arıyor!

Albaraka Türk Katılım Bankası, banka personel alımları kapsamında yayınladığı iş ilanı ile İstanbul Ümraniye...

İmza Sirküsü ve İmza Beyannamesi: Fiyatları, Farkı, Örneği

İmza beyannamesi ile sirküsü çok fazla karıştırılan iki kavram. Günümüzde bu iki kavram birbirinin yerine kullanılmaktadır.