Bankacıyım.Net

Şirketlerden 119 Bin Eleman Arayışı!

Şirketlerden 119 Bin Eleman Arayışı!

Türkiye genelinde bir inceleme yapıldığı zaman firmaların neredeyse her alanda eleman aradıkları belirlendi. Bunun üzerine toplam 119 bin eleman ihtiyacının olduğu ortaya çıktı.

Türkiye genelinde bir inceleme yapıldığı zaman firmaların neredeyse her alanda eleman aradıkları belirlendi. Bunun üzerine toplam 119 bin eleman ihtiyacının olduğu ortaya çıktı. 

Ekonominin yaşadığı çöküş inceleme altına alındığı zaman işsizlik verilerinin artması olumsuz bir durum olarak ifade edilmişti. Tüm bunların ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan 3 ay önce katıldığı bir toplantıda işverenlere seslenerek milli istihdam seferberliğinin başlatılması gerektiği yönünde çağrılarda bulunmuştu. Ardından istihdam seferberliğine olumlu yönden bir yanıt verilmesi ile 1 milyonun üzerinde kişinin iş sahibi olduğu belirlendi. Bazı kesimler tarafından iş olmadığı yönünde şikayetler gündeme gelmeye başladı. 

İş arayan kişilerin bir çatı altında buluşturulmasını sağlayan İŞKUR tarafından iş olmadığı yönünde şikayetlerde bulunanlar için bir değerlendirme yapıldı. Yapılan son değerlendirmelerin ardından Türkiye genelinde 18 bin 923 adet açık durumda olan iş pozisyonunun olduğu tespit edildi. Avukattan kuaföre, işçiden aşçıya kadar pek çok pozisyon için eleman arandığı belirlendi. İŞKUR’a kayıt olan kişiler internet üzerinden de açık olan pozisyonlara iş başvurusunda bulunabiliyorlar. İnternet üzerinden iş arayan kişinin bilgi ve becerilerine uygun olan ilanlara sorunsuz bir şekilde ulaşmaları için gerekli imkanlar sağlanıyor. İŞKUR tüm Türkiye genelinde iş imkanları ile vatandaşları buluşturarak işsizlik sorunu üzerinde etkili sonuçlar veriyor. 

Bu yıl yapılan işe yerleştirmeler düşünüldüğü zaman rekor bir sürecin gerçekleştirildiği öğrenildi. İŞKUR tarafından açılan ilanların yanı sıra kurslarla birlikte binlerce kişi 3 aylık süre içerisinde iş sahibi oldu. Mesleği olmayanlar için açılan kurslar sonucunda kişilerin meslek sahibi olmaları için imkanlar tanınıyor. 

SOSYAL MEDYADA PAYLAŞ


Sizin Görüşleriniz

Aşağıda yer alan form aracılığıyla görüş ve düşüncelerinizi bize bildirerek, tecrübelerinizden fayda sağlamamıza yardımcı olabilirsiniz.

Görüşlerinizi Bildirin

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.