Ana SayfaGündemŞirketlerden 119 Bin Eleman Arayışı!

Şirketlerden 119 Bin Eleman Arayışı!

Yayın tarihi:

Kategori:

Google Haberlere Abone Ol:

Türkiye genelinde bir inceleme yapıldığı zaman firmaların neredeyse her alanda eleman aradıkları belirlendi. Bunun üzerine toplam 119 bin eleman ihtiyacının olduğu ortaya çıktı. 

Ekonominin yaşadığı çöküş inceleme altına alındığı zaman işsizlik verilerinin artması olumsuz bir durum olarak ifade edilmişti. Tüm bunların ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan 3 ay önce katıldığı bir toplantıda işverenlere seslenerek milli istihdam seferberliğinin başlatılması gerektiği yönünde çağrılarda bulunmuştu. Ardından istihdam seferberliğine olumlu yönden bir yanıt verilmesi ile 1 milyonun üzerinde kişinin iş sahibi olduğu belirlendi. Bazı kesimler tarafından iş olmadığı yönünde şikayetler gündeme gelmeye başladı. 

İş arayan kişilerin bir çatı altında buluşturulmasını sağlayan İŞKUR tarafından iş olmadığı yönünde şikayetlerde bulunanlar için bir değerlendirme yapıldı. Yapılan son değerlendirmelerin ardından Türkiye genelinde 18 bin 923 adet açık durumda olan iş pozisyonunun olduğu tespit edildi. Avukattan kuaföre, işçiden aşçıya kadar pek çok pozisyon için eleman arandığı belirlendi. İŞKUR’a kayıt olan kişiler internet üzerinden de açık olan pozisyonlara iş başvurusunda bulunabiliyorlar. İnternet üzerinden iş arayan kişinin bilgi ve becerilerine uygun olan ilanlara sorunsuz bir şekilde ulaşmaları için gerekli imkanlar sağlanıyor. İŞKUR tüm Türkiye genelinde iş imkanları ile vatandaşları buluşturarak işsizlik sorunu üzerinde etkili sonuçlar veriyor. 

Bu yıl yapılan işe yerleştirmeler düşünüldüğü zaman rekor bir sürecin gerçekleştirildiği öğrenildi. İŞKUR tarafından açılan ilanların yanı sıra kurslarla birlikte binlerce kişi 3 aylık süre içerisinde iş sahibi oldu. Mesleği olmayanlar için açılan kurslar sonucunda kişilerin meslek sahibi olmaları için imkanlar tanınıyor. 

Orhan Babaeski
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

0BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
68TakipçilerTakip Et
2,210TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

Ticari Kredi Hesaplaması Nasıl Yapılır?

Ticari kredi, işletmelerin genişleme, ekipman yatırımı, stok finansmanı gibi çeşitli ihtiyaçlarını karşılamak için kullandığı...

Hayat Sigortası Kapsamı Nedir? Avantajları Nelerdir?

Hayat sigortası, sigortalı kişinin kendisini, yakınlarını çeşitli olumsuz durumlara karşı maddi olarak güvence altına...

TTNET Faturası Nasıl Ödenir ve Borç Öğrenme (ADIM ADIM)

İnternet erişimini sağlayan TTNET aboneleri için fatura ödeme ve sorgulama işlemleri artık çok daha...

Kripto Grafiklerini Anlama: Her Kripto Para Canlı Borsa Grafiklerini Aynı Gösterir mi?

Kripto para grafik analizi, kripto dünyasındaki tüccarlar ve yatırımcılar için temel bir beceridir. Bu...

Albaraka Türk Çağrı Merkezi Müşteri Temsilcisi Arıyor!

Albaraka Türk Katılım Bankası, banka personel alımları kapsamında yayınladığı iş ilanı ile İstanbul Ümraniye...

İmza Sirküsü ve İmza Beyannamesi: Fiyatları, Farkı, Örneği

İmza beyannamesi ile sirküsü çok fazla karıştırılan iki kavram. Günümüzde bu iki kavram birbirinin yerine kullanılmaktadır.