Ana SayfaEkonomiFındık Üreticisi Fırtına Mağduru!

Fındık Üreticisi Fırtına Mağduru!

Yayın tarihi:

Kategori:

Google Haberlere Abone Ol:

Geçtiğimiz yıl fındıktan yana yüzü gülmeyen fındık üreticisi tüm ümidini bu sezona bağladı. Üreticilerin rekolte düşüklüğünün yanı sıra külleme problemi ile de uğraşmak zorunda kalması geçtiğimiz yıl fındıktan yana çok sıkıntı yaşamalarına neden olmuştu. Üreticilerin sıkıntılarını gidermek için devlet tarafından verilen alan bazlı gelir desteği ile bir nebze rahat nefes alarak yeni üretim dönemine hazırlık yapan fındık üreticilerine son güzel haber ise TMO kanalı ile fındık alımının gerçekleştirilmesi olmuştu. Devlet desteği ile toparlanma sürecine giren ve bu sezona iyi bir şekilde hazırlanıp bahçelerin bakımını yapan fındık üreticileri dün gece saatlerinde başlayan ve saatte 100 kilometreye kadar ulaşan fırtına ile yeni bir sıkıntı ile baş başa kaldı.

Fırtına Ümitleri Kırdı

Hava şartlarının şimdiye kadar iyi gittiğini ve fındık üretiminden yana umutlu olduklarını ancak Giresun’da dün gerçekleşen fırtına sonrasında üreticinin sorun yaşamaya başladığını belirten Giresun Ziraat Odası Başkanı Nurittin Karan, fırtınanın ümitleri kırdığını üreticinin yeni bir problem ile baş başa kaldığını söyledi.

Bahçelerde Ciddi Hasar Var

Dün gece şiddetli bir şekilde gelen fırtınanın fındık bahçelerinde ciddi zarar oluşmasına neden olduğunu belirten Karan, fırtınanın farklı bölgelerde yüzde 40 ila 60 arasında zarara neden olduğunu söyledi. Bölgede külleme probleminin ciddi seviyelere ulaştığının altını çizen Karan, farklı zirai hastalıkların da mevcut olduğunu rekolte hesaplanırken bu unsurların dikkate alınması gerektiğini, fırtına dolayısı ile zarara uğrayan fındık üreticilerinin TARSİM’e başvurması gerektiğini söyledi.

Orhan Babaeski
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

0BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
68TakipçilerTakip Et
2,210TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

Kripto Grafiklerini Anlama: Her Kripto Para Canlı Borsa Grafiklerini Aynı Gösterir mi?

Kripto para grafik analizi, kripto dünyasındaki tüccarlar ve yatırımcılar için temel bir beceridir. Bu...

Albaraka Türk Çağrı Merkezi Müşteri Temsilcisi Arıyor!

Albaraka Türk Katılım Bankası, banka personel alımları kapsamında yayınladığı iş ilanı ile İstanbul Ümraniye...

İmza Sirküsü ve İmza Beyannamesi: Fiyatları, Farkı, Örneği

İmza beyannamesi ile sirküsü çok fazla karıştırılan iki kavram. Günümüzde bu iki kavram birbirinin yerine kullanılmaktadır.

Kariyer Yolculuğu: Denizbank Kariyer ve Kariyer Planlaması!

Denizbank Kariyer basamaklarına adım atmanın bir diğer yolu ise staj programlarına katılmaktadır. Staj sonrasında adayların mezun olmaları halinde banka tarafından iş fırsatları doğar.

Lansman Ne Demek? Lansman Fiyat Avantajlı Mıdır?

Lansman Fransızca kökenlidir. Anlamı, tanıtım, ortaya çıkarma ya da tanıtma olarak bilinmektedir. Karşımıza genel olarak haberlerde ve televizyon reklamlarında çıkan lansmanla, piyasaya yeni çıkan bir ürünün satışa çıkmasında ya da bu ürünün tanıtımının yapılmasında sık sık karşılaşırız.

Fibabanka Lise Mezunu Engelli Memur Alımları Başladı!

Fibabanka tarafından yapılan banka personel alımları duyurusunda en az lise mezunu engelli memur alımları...