Gündem Kıdem Tazminatında Son Dakika Gelişmesi!

Kıdem Tazminatında Son Dakika Gelişmesi!

Son Güncelleme:

Bir süredir üzerinde çalışma yapıldığı tespit edilen kıdem tazminatı sorunu için yeni bir açıklama yapıldı. Paydaşlarla bir görüşme yapılacağı ve ortak bir karar verileceği öğrenildi. 

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu gazeteciler ile bir araya gelerek gündeme ilişkin merak edilen soruları yanıtladı. Son zamanlarda tartışılan ve ne zaman sonuçlanacağı merak konusu haline gelen kıdem tazminatı hakkında da bazı sorular paylaşılmaya başlandı. Bunun ardından Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu önemli açıklamalarda bulundu. Kıdem tazminatı üzerinde her detayın üzerinde çalışıldığı belirlendi. 

Yapılan düzenlemeler devam ederken özellikle işçinin hakları üzerinde en ince ayrıntıların devam ettiği ve bu süreç içerisinde tüm hakların korumaya alınması için çalışmaların sürdüğü açıklandı. Daha önceki tabloyu incelediğimiz zaman durumun işçinin aleyhinde olmasından dolayı bu tablonun ortadan kaldırılması için bir çalışmanın yapıldığı ifade edildi. Konu hakkında değerlendirme yapıldığı zaman yüzde 80 oranındaki kitlenin bu durumdan dolayı mağdur olduğu konuşulmaya başlandı. Bu kitlenin mağduriyetinin ortadan kaldırılması için çalışmaların yapılmaya başlandığını dile getiren Çalışma Bakanı ’10 milyondan fazla kişinin eski sistemde mağdur olduğunu gördük. Bu duruma razı olmamızı kimse bizden beklemesin’ ifadelerini kullandı. 

Yapılacak olan yeni düzenlemelerde tamamen güvenlikli ve hakkaniyetli bir sistemin oluşturulması planlanıyor. Bu durum içerisinde şeffaf bir düzen oluşturulacak. Teknik çalışmaların dün sonlandırıldığı açıklandı. Paydaşlarla bir araya gelerek konu hakkındaki son düzenlemelerin yapılması planlanırken yakın zamanda hayata geçirilmek üzere açıklanacağı konusunda beklenen açıklama yapılmış oldu. 

Avatar
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

CEVAP VER

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Sosyal Medyada Aramıza Katılın

51,409BeğenenlerBeğen
6TakipçilerTakip Et
6,644TakipçilerTakip Et
13TakipçilerTakip Et
2,530TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

En Yeni İçerikler