Ana SayfaGündemKıdem Tazminatında Son Dakika Gelişmesi!

Kıdem Tazminatında Son Dakika Gelişmesi!

Yayın tarihi:

Kategori:

Google Haberlere Abone Ol:

Bir süredir üzerinde çalışma yapıldığı tespit edilen kıdem tazminatı sorunu için yeni bir açıklama yapıldı. Paydaşlarla bir görüşme yapılacağı ve ortak bir karar verileceği öğrenildi. 

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu gazeteciler ile bir araya gelerek gündeme ilişkin merak edilen soruları yanıtladı. Son zamanlarda tartışılan ve ne zaman sonuçlanacağı merak konusu haline gelen kıdem tazminatı hakkında da bazı sorular paylaşılmaya başlandı. Bunun ardından Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu önemli açıklamalarda bulundu. Kıdem tazminatı üzerinde her detayın üzerinde çalışıldığı belirlendi. 

Yapılan düzenlemeler devam ederken özellikle işçinin hakları üzerinde en ince ayrıntıların devam ettiği ve bu süreç içerisinde tüm hakların korumaya alınması için çalışmaların sürdüğü açıklandı. Daha önceki tabloyu incelediğimiz zaman durumun işçinin aleyhinde olmasından dolayı bu tablonun ortadan kaldırılması için bir çalışmanın yapıldığı ifade edildi. Konu hakkında değerlendirme yapıldığı zaman yüzde 80 oranındaki kitlenin bu durumdan dolayı mağdur olduğu konuşulmaya başlandı. Bu kitlenin mağduriyetinin ortadan kaldırılması için çalışmaların yapılmaya başlandığını dile getiren Çalışma Bakanı ’10 milyondan fazla kişinin eski sistemde mağdur olduğunu gördük. Bu duruma razı olmamızı kimse bizden beklemesin’ ifadelerini kullandı. 

Yapılacak olan yeni düzenlemelerde tamamen güvenlikli ve hakkaniyetli bir sistemin oluşturulması planlanıyor. Bu durum içerisinde şeffaf bir düzen oluşturulacak. Teknik çalışmaların dün sonlandırıldığı açıklandı. Paydaşlarla bir araya gelerek konu hakkındaki son düzenlemelerin yapılması planlanırken yakın zamanda hayata geçirilmek üzere açıklanacağı konusunda beklenen açıklama yapılmış oldu. 

Orhan Babaeski
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

0BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
68TakipçilerTakip Et
2,210TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

Ticari Kredi Hesaplaması Nasıl Yapılır?

Ticari kredi, işletmelerin genişleme, ekipman yatırımı, stok finansmanı gibi çeşitli ihtiyaçlarını karşılamak için kullandığı...

Hayat Sigortası Kapsamı Nedir? Avantajları Nelerdir?

Hayat sigortası, sigortalı kişinin kendisini, yakınlarını çeşitli olumsuz durumlara karşı maddi olarak güvence altına...

TTNET Faturası Nasıl Ödenir ve Borç Öğrenme (ADIM ADIM)

İnternet erişimini sağlayan TTNET aboneleri için fatura ödeme ve sorgulama işlemleri artık çok daha...

Kripto Grafiklerini Anlama: Her Kripto Para Canlı Borsa Grafiklerini Aynı Gösterir mi?

Kripto para grafik analizi, kripto dünyasındaki tüccarlar ve yatırımcılar için temel bir beceridir. Bu...

Albaraka Türk Çağrı Merkezi Müşteri Temsilcisi Arıyor!

Albaraka Türk Katılım Bankası, banka personel alımları kapsamında yayınladığı iş ilanı ile İstanbul Ümraniye...

İmza Sirküsü ve İmza Beyannamesi: Fiyatları, Farkı, Örneği

İmza beyannamesi ile sirküsü çok fazla karıştırılan iki kavram. Günümüzde bu iki kavram birbirinin yerine kullanılmaktadır.