Ana Sayfa Ekonomi Hatay 50 Milyon Yatırım ile 2 Milyon Turist Bekliyor!

Hatay 50 Milyon Yatırım ile 2 Milyon Turist Bekliyor!

0

Tarihi ve kültürel değerler ile donatılmış olan Hatay, barındırdığı birçok kültürel değere daha fazla yatırım yaparak turist sayısını artırmak istiyor. Dünyanın ilk mağara kilisesi olan St. Pierre’e ev sahipliği yapan Hatay, kilisenin yanı sıra Anadolu’nun en eski camisi Habib – i Neccar ve diğer kültürel değerler sayesinde turistlerin oldukça dikkatini çekiyor. Hatay’ın Turizmden hak ettiği payı almak için bu yıldan itibaren kültürel değerler için daha fazla yatırım yapılacağını açıklayan yetkililer, bu kapsamda yoğun çalışmalar yürütüldüğünü ve 50 milyon liralık yatırım ile Hatay’a 2 milyon adet turistin gelmesini sağlayacaklarını açıkladılar.

Hoşgörü Kenti

Hatay’ın farklı dinlere mensup olan vatandaşların barış ve güven içerisinde yaşadığı bir şehir olduğunu belirten yetkililer, şehirde aynı cadde de hem kilise hem de camii olduğunu, taşıdığı bu özellikler sayesinde Hatay’ın hoşgörü kenti olduğunu, bu kültürel değerler sayesinde her dinden turistin ilgisini çektiğini belirtiyor.

Turizmden Payını Almalı

Hatay’ın kültürel değerler dolayısı ile çok zengin olduğunu ve turist potansiyelinin daha büyük olduğunu belirten Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Hüseyin Yayman, mozaik zenginliği ile dikkat çeken Hatay Müzesi’nin ikinci kısmının bu yıl içerisinde tamamlanacağını, şehir için önemli olan kalenin restorasyonunun yapılacağını söyledi. Farklı medeniyetlere ev sahipliği yapan Hatay’ın bu yıldan itibaren daha kapsamlı tanıtılacağını ve turistlerin daha çok rağbet ettiği bir şehir olacağını düşündüklerini belirten Yayman, hanların tekrar restore edilerek ticaretin yoğun olduğu bölgelere dönüşeceğini belirtiyor.

Henüz bir yorum yazılmadı.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Exit mobile version