Ana SayfaEkonomiAnneler Günü Çiçekleri Güldürecek

Anneler Günü Çiçekleri Güldürecek

Yayın tarihi:

Kategori:

Google Haberlere Abone Ol:

Özel günlerin çiçekçilik sektörü için çok önemli odluğunu bu günlerde üreticinin ve satıcıların yüzünün güldüğünü belirten Türkiye Çiçekçiler Birliği (TÇB) Başkanı İsmail Başaran, anneler gününün yerli çiçek üreticileri ve çiçek mağazaları için bir fırsat olduğunu bu özel günün sektöre canlılık getirmesinin beklendiğini söyledi. Özel günlerde daima talep artışı yaşandığını belirten Başaran, kültürel yapı nedeni ile anneye çok önem verildiğini ve bu özel günde pek çok kişinin anneye bir hediye sunma arzusunun olduğunu ve bu hediyenin genellikle çiçek olarak tercih edildiğini söyledi. Çiçeksiz bir anneler günü düşünülemeyeceğini belirten Başaran, bugünde hem annelerin hem de sektördeki kişilerin mutlu olmasını dilediklerini söyledi.

Kategoriler Genişliyor

Özel günlerde çiçek satışlarının artış göstermesinin sevindirici olduğunu, durgunluk yaşanan sektörde bu günlerin dört gözle beklendiğini belirten Başaran, anneler gününde çiçek yelpazesinde ve kategorilerde genişleme görüldüğünü, anneler gününde çiçek tercihinin tek çeşit üzerinden gitmediğini, çok daha fazla çeşitlere hitap edildiğini söyledi.

Bahar Ayında Üretim Artıyor

Çiçekçilik sektöründe mevsimlerin çok önemli olduğunu belirten Başaran, Türkiye’de bahar ayında yerli çiçek üretiminde çok ciddi artışın yaşandığını, bahar ile birlikte sektörün de hareketlenmeye başladığını söyledi. Anneler gününün bahar ayında olmasının yerli çiçek üretiminin artış yaşadığı dönemde olmasının üreticiler açısından sevindirici olduğunu belirten Başaran, yerel üreticilerin bu dönemde dikkat çekici oranlarda gelişme göstereceğini söyledi. Başaran, bu özel günün ekonomide kısmi de olsa bir canlılığa sebep olacağını söyledi.

Orhan Babaeski
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

0BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
68TakipçilerTakip Et
2,210TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

Ticari Kredi Hesaplaması Nasıl Yapılır?

Ticari kredi, işletmelerin genişleme, ekipman yatırımı, stok finansmanı gibi çeşitli ihtiyaçlarını karşılamak için kullandığı...

Hayat Sigortası Kapsamı Nedir? Avantajları Nelerdir?

Hayat sigortası, sigortalı kişinin kendisini, yakınlarını çeşitli olumsuz durumlara karşı maddi olarak güvence altına...

TTNET Faturası Nasıl Ödenir ve Borç Öğrenme (ADIM ADIM)

İnternet erişimini sağlayan TTNET aboneleri için fatura ödeme ve sorgulama işlemleri artık çok daha...

Kripto Grafiklerini Anlama: Her Kripto Para Canlı Borsa Grafiklerini Aynı Gösterir mi?

Kripto para grafik analizi, kripto dünyasındaki tüccarlar ve yatırımcılar için temel bir beceridir. Bu...

Albaraka Türk Çağrı Merkezi Müşteri Temsilcisi Arıyor!

Albaraka Türk Katılım Bankası, banka personel alımları kapsamında yayınladığı iş ilanı ile İstanbul Ümraniye...

İmza Sirküsü ve İmza Beyannamesi: Fiyatları, Farkı, Örneği

İmza beyannamesi ile sirküsü çok fazla karıştırılan iki kavram. Günümüzde bu iki kavram birbirinin yerine kullanılmaktadır.