Anneler Günü Çiçekleri Güldürecek

Özel günlerin çiçekçilik sektörü için çok önemli odluğunu bu günlerde üreticinin ve satıcıların yüzünün güldüğünü belirten Türkiye Çiçekçiler Birliği (TÇB) Başkanı İsmail Başaran, anneler gününün yerli çiçek üreticileri ve çiçek mağazaları için bir fırsat olduğunu bu özel günün sektöre canlılık getirmesinin beklendiğini söyledi. Özel günlerde daima talep artışı yaşandığını belirten Başaran, kültürel yapı nedeni ile anneye çok önem verildiğini ve bu özel günde pek çok kişinin anneye bir hediye sunma arzusunun olduğunu ve bu hediyenin genellikle çiçek olarak tercih edildiğini söyledi. Çiçeksiz bir anneler günü düşünülemeyeceğini belirten Başaran, bugünde hem annelerin hem de sektördeki kişilerin mutlu olmasını dilediklerini söyledi.

Kategoriler Genişliyor

Özel günlerde çiçek satışlarının artış göstermesinin sevindirici olduğunu, durgunluk yaşanan sektörde bu günlerin dört gözle beklendiğini belirten Başaran, anneler gününde çiçek yelpazesinde ve kategorilerde genişleme görüldüğünü, anneler gününde çiçek tercihinin tek çeşit üzerinden gitmediğini, çok daha fazla çeşitlere hitap edildiğini söyledi.

Bahar Ayında Üretim Artıyor

Çiçekçilik sektöründe mevsimlerin çok önemli olduğunu belirten Başaran, Türkiye’de bahar ayında yerli çiçek üretiminde çok ciddi artışın yaşandığını, bahar ile birlikte sektörün de hareketlenmeye başladığını söyledi. Anneler gününün bahar ayında olmasının yerli çiçek üretiminin artış yaşadığı dönemde olmasının üreticiler açısından sevindirici olduğunu belirten Başaran, yerel üreticilerin bu dönemde dikkat çekici oranlarda gelişme göstereceğini söyledi. Başaran, bu özel günün ekonomide kısmi de olsa bir canlılığa sebep olacağını söyledi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.