Ana SayfaEkonomiAnneler Günü Çiçekleri Güldürecek

Anneler Günü Çiçekleri Güldürecek

Yayın tarihi:

Kategori:

Google Haberlere Abone Ol:

Özel günlerin çiçekçilik sektörü için çok önemli odluğunu bu günlerde üreticinin ve satıcıların yüzünün güldüğünü belirten Türkiye Çiçekçiler Birliği (TÇB) Başkanı İsmail Başaran, anneler gününün yerli çiçek üreticileri ve çiçek mağazaları için bir fırsat olduğunu bu özel günün sektöre canlılık getirmesinin beklendiğini söyledi. Özel günlerde daima talep artışı yaşandığını belirten Başaran, kültürel yapı nedeni ile anneye çok önem verildiğini ve bu özel günde pek çok kişinin anneye bir hediye sunma arzusunun olduğunu ve bu hediyenin genellikle çiçek olarak tercih edildiğini söyledi. Çiçeksiz bir anneler günü düşünülemeyeceğini belirten Başaran, bugünde hem annelerin hem de sektördeki kişilerin mutlu olmasını dilediklerini söyledi.

Kategoriler Genişliyor

Özel günlerde çiçek satışlarının artış göstermesinin sevindirici olduğunu, durgunluk yaşanan sektörde bu günlerin dört gözle beklendiğini belirten Başaran, anneler gününde çiçek yelpazesinde ve kategorilerde genişleme görüldüğünü, anneler gününde çiçek tercihinin tek çeşit üzerinden gitmediğini, çok daha fazla çeşitlere hitap edildiğini söyledi.

Bahar Ayında Üretim Artıyor

Çiçekçilik sektöründe mevsimlerin çok önemli olduğunu belirten Başaran, Türkiye’de bahar ayında yerli çiçek üretiminde çok ciddi artışın yaşandığını, bahar ile birlikte sektörün de hareketlenmeye başladığını söyledi. Anneler gününün bahar ayında olmasının yerli çiçek üretiminin artış yaşadığı dönemde olmasının üreticiler açısından sevindirici olduğunu belirten Başaran, yerel üreticilerin bu dönemde dikkat çekici oranlarda gelişme göstereceğini söyledi. Başaran, bu özel günün ekonomide kısmi de olsa bir canlılığa sebep olacağını söyledi.

Orhan Babaeski
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

0BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
67TakipçilerTakip Et
2,213TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

Albaraka Türk Çağrı Merkezi Müşteri Temsilcisi Arıyor!

Albaraka Türk Katılım Bankası, banka personel alımları kapsamında yayınladığı iş ilanı ile İstanbul Ümraniye...

İmza Sirküsü ve İmza Beyannamesi: Fiyatları, Farkı, Örneği

İmza beyannamesi ile sirküsü çok fazla karıştırılan iki kavram. Günümüzde bu iki kavram birbirinin yerine kullanılmaktadır.

Kariyer Yolculuğu: Denizbank Kariyer ve Kariyer Planlaması!

Denizbank Kariyer basamaklarına adım atmanın bir diğer yolu ise staj programlarına katılmaktadır. Staj sonrasında adayların mezun olmaları halinde banka tarafından iş fırsatları doğar.

Lansman Ne Demek? Lansman Fiyat Avantajlı Mıdır?

Lansman Fransızca kökenlidir. Anlamı, tanıtım, ortaya çıkarma ya da tanıtma olarak bilinmektedir. Karşımıza genel olarak haberlerde ve televizyon reklamlarında çıkan lansmanla, piyasaya yeni çıkan bir ürünün satışa çıkmasında ya da bu ürünün tanıtımının yapılmasında sık sık karşılaşırız.

Fibabanka Lise Mezunu Engelli Memur Alımları Başladı!

Fibabanka tarafından yapılan banka personel alımları duyurusunda en az lise mezunu engelli memur alımları...

Kuveyt Türk 3 Farklı İlde Gişe Yetkilisi Alımı Yapıyor!

Türkiye'de 300'den fazla şubesi olan ve 5000'den fazla da çalışanı olan Kuveyt Türk Katılım Bankası bünyesinde istihdam etmek için Gişe Yetkilisi alımı yapacağını duyurdu.