Gündem Taksilerde Güvenlikli Dönem Başlıyor

Taksilerde Güvenlikli Dönem Başlıyor

Son Güncelleme:

İstanbul Büyükşehir Belediyesi ile İstanbul Taksiciler Esnaf Odası tarafından alınan ortak karar sonrasında güvenli taksi projesinin hayata geçirilmesi için çalışmaların tamamlandığı öğrenildi. Gelecek hafta ile birlikte tüm taksilerde panik butonu kullanılacak. 

Taksilerde yaşanabilecek olumsuz durumların önüne geçebilmek için bir süredir çeşitli önlemleri hayata geçirilmesi için çalışmaların tamamlandığı ifade edilmişti. Bunun ardından İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı ile Taksiciler Birliği arasında yeni görüşmeler başlatıldı. Görüşmelerin ardından güvenlik kamerasının taksi içlerinde kullanılmasının ne kadar önemli olduğu bir kez daha gündeme getirildi. Projenin başlatılması için son adımların atılacağı öğrenilirken yeni sistemle birlikte hem sürücünün hem de yolcuların can ve mal güvenliğinin korunması planlanıyor. 

İçişleri Bakanlığı tarafından yeni bir düzenlemenin yapılması için gerekli talimatlar verildi. Bu talimatlarla birlikte valiliklere bir genelge gönderildi. Toplu taşıma araçlarında ve ticari taksilerde bu sistemle birlikte güvenlik kamerasının kullanılmasının gerekli olduğu ifade edildi. Yapılan açıklamaların ardından  30 ilde güvenlik kamerası takılması için kararlar alındı. Daha sonraki zamanlarda yapılacak olan toplantı sonrasında sistemin diğer illerde de yaygınlaştırılması için çalışmanın yapılacağı öğrenildi. Güvenlik kamerası sistemi hayata geçirildiği zaman caydırıcı olacağından dolayı pek çok suçun başlamadan engelleneceği öğrenildi. 

Kameranın olduğunu bilen kişilerin suç işleme olasılığının giderek düşeceği ifade edildi. Taksilere kameranın yanı sıra panik butonunun konulacağı açıklandı. Ücretsiz bir şekilde konulacak panik butonu ile kameraların yolcuların güvenli bir yolculuk geçirmeleri açısından etkili olacağı düşünülüyor. Bir süre sonra suç oranlarında da ciddi anlamda düşüşün yaşanabileceği öngörülüyor. 

Avatar
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

CEVAP VER

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Sosyal Medyada Aramıza Katılın

51,400BeğenenlerBeğen
6TakipçilerTakip Et
6,638TakipçilerTakip Et
13TakipçilerTakip Et
2,524TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

En Yeni İçerikler