Ana SayfaGündemTaksilerde Güvenlikli Dönem Başlıyor

Taksilerde Güvenlikli Dönem Başlıyor

Yayın tarihi:

Kategori:

Google Haberlere Abone Ol:

İstanbul Büyükşehir Belediyesi ile İstanbul Taksiciler Esnaf Odası tarafından alınan ortak karar sonrasında güvenli taksi projesinin hayata geçirilmesi için çalışmaların tamamlandığı öğrenildi. Gelecek hafta ile birlikte tüm taksilerde panik butonu kullanılacak. 

Taksilerde yaşanabilecek olumsuz durumların önüne geçebilmek için bir süredir çeşitli önlemleri hayata geçirilmesi için çalışmaların tamamlandığı ifade edilmişti. Bunun ardından İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı ile Taksiciler Birliği arasında yeni görüşmeler başlatıldı. Görüşmelerin ardından güvenlik kamerasının taksi içlerinde kullanılmasının ne kadar önemli olduğu bir kez daha gündeme getirildi. Projenin başlatılması için son adımların atılacağı öğrenilirken yeni sistemle birlikte hem sürücünün hem de yolcuların can ve mal güvenliğinin korunması planlanıyor. 

İçişleri Bakanlığı tarafından yeni bir düzenlemenin yapılması için gerekli talimatlar verildi. Bu talimatlarla birlikte valiliklere bir genelge gönderildi. Toplu taşıma araçlarında ve ticari taksilerde bu sistemle birlikte güvenlik kamerasının kullanılmasının gerekli olduğu ifade edildi. Yapılan açıklamaların ardından  30 ilde güvenlik kamerası takılması için kararlar alındı. Daha sonraki zamanlarda yapılacak olan toplantı sonrasında sistemin diğer illerde de yaygınlaştırılması için çalışmanın yapılacağı öğrenildi. Güvenlik kamerası sistemi hayata geçirildiği zaman caydırıcı olacağından dolayı pek çok suçun başlamadan engelleneceği öğrenildi. 

Kameranın olduğunu bilen kişilerin suç işleme olasılığının giderek düşeceği ifade edildi. Taksilere kameranın yanı sıra panik butonunun konulacağı açıklandı. Ücretsiz bir şekilde konulacak panik butonu ile kameraların yolcuların güvenli bir yolculuk geçirmeleri açısından etkili olacağı düşünülüyor. Bir süre sonra suç oranlarında da ciddi anlamda düşüşün yaşanabileceği öngörülüyor. 

Orhan Babaeski
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

0BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
68TakipçilerTakip Et
2,210TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

Ticari Kredi Hesaplaması Nasıl Yapılır?

Ticari kredi, işletmelerin genişleme, ekipman yatırımı, stok finansmanı gibi çeşitli ihtiyaçlarını karşılamak için kullandığı...

Hayat Sigortası Kapsamı Nedir? Avantajları Nelerdir?

Hayat sigortası, sigortalı kişinin kendisini, yakınlarını çeşitli olumsuz durumlara karşı maddi olarak güvence altına...

TTNET Faturası Nasıl Ödenir ve Borç Öğrenme (ADIM ADIM)

İnternet erişimini sağlayan TTNET aboneleri için fatura ödeme ve sorgulama işlemleri artık çok daha...

Kripto Grafiklerini Anlama: Her Kripto Para Canlı Borsa Grafiklerini Aynı Gösterir mi?

Kripto para grafik analizi, kripto dünyasındaki tüccarlar ve yatırımcılar için temel bir beceridir. Bu...

Albaraka Türk Çağrı Merkezi Müşteri Temsilcisi Arıyor!

Albaraka Türk Katılım Bankası, banka personel alımları kapsamında yayınladığı iş ilanı ile İstanbul Ümraniye...

İmza Sirküsü ve İmza Beyannamesi: Fiyatları, Farkı, Örneği

İmza beyannamesi ile sirküsü çok fazla karıştırılan iki kavram. Günümüzde bu iki kavram birbirinin yerine kullanılmaktadır.