Ana SayfaEkonomiRusya İle Yeni Dönem Başlıyor!

Rusya İle Yeni Dönem Başlıyor!

Yayın tarihi:

Kategori:

Google Haberlere Abone Ol:

Türk-Rus Kara Ulaştırması Karma Komisyon (KUKK) toplantısının 8 Mayıs 2017’de Ankara’da gerçekleştirildiğini belirten Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, 2015 yılında Türkiye ve Rusya arasında geçekleşen uçak krizi sonrasında yaşanan gelişmelerin iki ülkenin gergin günler yaşamasına neden olduğunu söyledi. Süreçte sıkıntılar yaşandığını ve her iki ülkenin de yaptırım uygulama konumuna geçtiğini, bu süreç içerisinde karayolu taşımacılığında geçiş sorunlarının da yaşandığını hatırlatan Arslan, bu konuların geçmişte kaldığını söyledi. Sıkıntılı dönemlerde sonra normalleşme sürecine girildiğini ve iki ülke arasındaki yaşanan gerginliğin geçtiğini belirten Arslan, bundan sonraki süreçte karayolu taşımacılığının yeniden başlaması ile daha iki ülke ticaretinin farklılık göstereceğini söyledi.

İlişkiler Rayına Oturdu

Rusya – Türkiye arasındaki ilişkilerin her alanda rayına oturduğunu belirten Arslan, başta sürücü vizeleri olmak üzere geçiş belgesi kotaları konusunda dahil olmak üzere iki ülke arasındaki uluslararası karayolu taşımacılığı konusunda görüşmelerin yapıldığını ve ilerleme kaydedildiğini söyledi.

16 Mayıs’ta Başlıyor

Söz konusu geçiş belgelerinin 16 Mayıs 2017 tarihinden itibaren kullanıma açılacağını hatırlatan Arslan, bu tarihten sonrasında Rusya ve Rusya üzerinden transit olarak başta Kazakistan olmak üzere birçok Orta Asya ülkelerine yönelik karayolu taşımacılığının yeniden başlayacağını söyledi.

Geçiş Sorunları Geride Kalacak

Arslan 2015 yılında uçak krizi dolayısı ile bozulan ilişkilerin düzeldiğini bu yüzden karayolu taşımacılığında yaşanan geçiş sorunlarının geride kalacağını, ikili taşımlarda 7 bin, soğutma üniteli taşıtlarda 3 bin, üçüncü ülke taşımalarında 1500 ve transit taşımalarda 6 bin olan kota sayılarının yeniden kabul edildiğini söyledi.

Orhan Babaeski
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

0BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
68TakipçilerTakip Et
2,210TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

Ticari Kredi Hesaplaması Nasıl Yapılır?

Ticari kredi, işletmelerin genişleme, ekipman yatırımı, stok finansmanı gibi çeşitli ihtiyaçlarını karşılamak için kullandığı...

Hayat Sigortası Kapsamı Nedir? Avantajları Nelerdir?

Hayat sigortası, sigortalı kişinin kendisini, yakınlarını çeşitli olumsuz durumlara karşı maddi olarak güvence altına...

TTNET Faturası Nasıl Ödenir ve Borç Öğrenme (ADIM ADIM)

İnternet erişimini sağlayan TTNET aboneleri için fatura ödeme ve sorgulama işlemleri artık çok daha...

Kripto Grafiklerini Anlama: Her Kripto Para Canlı Borsa Grafiklerini Aynı Gösterir mi?

Kripto para grafik analizi, kripto dünyasındaki tüccarlar ve yatırımcılar için temel bir beceridir. Bu...

Albaraka Türk Çağrı Merkezi Müşteri Temsilcisi Arıyor!

Albaraka Türk Katılım Bankası, banka personel alımları kapsamında yayınladığı iş ilanı ile İstanbul Ümraniye...

İmza Sirküsü ve İmza Beyannamesi: Fiyatları, Farkı, Örneği

İmza beyannamesi ile sirküsü çok fazla karıştırılan iki kavram. Günümüzde bu iki kavram birbirinin yerine kullanılmaktadır.