Ana SayfaEkonomiRusya İle Yeni Dönem Başlıyor!

Rusya İle Yeni Dönem Başlıyor!

Yayın tarihi:

Kategori:

Google Haberlere Abone Ol:

Türk-Rus Kara Ulaştırması Karma Komisyon (KUKK) toplantısının 8 Mayıs 2017’de Ankara’da gerçekleştirildiğini belirten Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, 2015 yılında Türkiye ve Rusya arasında geçekleşen uçak krizi sonrasında yaşanan gelişmelerin iki ülkenin gergin günler yaşamasına neden olduğunu söyledi. Süreçte sıkıntılar yaşandığını ve her iki ülkenin de yaptırım uygulama konumuna geçtiğini, bu süreç içerisinde karayolu taşımacılığında geçiş sorunlarının da yaşandığını hatırlatan Arslan, bu konuların geçmişte kaldığını söyledi. Sıkıntılı dönemlerde sonra normalleşme sürecine girildiğini ve iki ülke arasındaki yaşanan gerginliğin geçtiğini belirten Arslan, bundan sonraki süreçte karayolu taşımacılığının yeniden başlaması ile daha iki ülke ticaretinin farklılık göstereceğini söyledi.

İlişkiler Rayına Oturdu

Rusya – Türkiye arasındaki ilişkilerin her alanda rayına oturduğunu belirten Arslan, başta sürücü vizeleri olmak üzere geçiş belgesi kotaları konusunda dahil olmak üzere iki ülke arasındaki uluslararası karayolu taşımacılığı konusunda görüşmelerin yapıldığını ve ilerleme kaydedildiğini söyledi.

16 Mayıs’ta Başlıyor

Söz konusu geçiş belgelerinin 16 Mayıs 2017 tarihinden itibaren kullanıma açılacağını hatırlatan Arslan, bu tarihten sonrasında Rusya ve Rusya üzerinden transit olarak başta Kazakistan olmak üzere birçok Orta Asya ülkelerine yönelik karayolu taşımacılığının yeniden başlayacağını söyledi.

Geçiş Sorunları Geride Kalacak

Arslan 2015 yılında uçak krizi dolayısı ile bozulan ilişkilerin düzeldiğini bu yüzden karayolu taşımacılığında yaşanan geçiş sorunlarının geride kalacağını, ikili taşımlarda 7 bin, soğutma üniteli taşıtlarda 3 bin, üçüncü ülke taşımalarında 1500 ve transit taşımalarda 6 bin olan kota sayılarının yeniden kabul edildiğini söyledi.

Orhan Babaeski
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

0BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
67TakipçilerTakip Et
2,212TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

Albaraka Türk Çağrı Merkezi Müşteri Temsilcisi Arıyor!

Albaraka Türk Katılım Bankası, banka personel alımları kapsamında yayınladığı iş ilanı ile İstanbul Ümraniye...

İmza Sirküsü ve İmza Beyannamesi: Fiyatları, Farkı, Örneği

İmza beyannamesi ile sirküsü çok fazla karıştırılan iki kavram. Günümüzde bu iki kavram birbirinin yerine kullanılmaktadır.

Kariyer Yolculuğu: Denizbank Kariyer ve Kariyer Planlaması!

Denizbank Kariyer basamaklarına adım atmanın bir diğer yolu ise staj programlarına katılmaktadır. Staj sonrasında adayların mezun olmaları halinde banka tarafından iş fırsatları doğar.

Lansman Ne Demek? Lansman Fiyat Avantajlı Mıdır?

Lansman Fransızca kökenlidir. Anlamı, tanıtım, ortaya çıkarma ya da tanıtma olarak bilinmektedir. Karşımıza genel olarak haberlerde ve televizyon reklamlarında çıkan lansmanla, piyasaya yeni çıkan bir ürünün satışa çıkmasında ya da bu ürünün tanıtımının yapılmasında sık sık karşılaşırız.

Fibabanka Lise Mezunu Engelli Memur Alımları Başladı!

Fibabanka tarafından yapılan banka personel alımları duyurusunda en az lise mezunu engelli memur alımları...

Kuveyt Türk 3 Farklı İlde Gişe Yetkilisi Alımı Yapıyor!

Türkiye'de 300'den fazla şubesi olan ve 5000'den fazla da çalışanı olan Kuveyt Türk Katılım Bankası bünyesinde istihdam etmek için Gişe Yetkilisi alımı yapacağını duyurdu.