Kent Ekmek Fabrikası tarafından üretilen 250 gram ağırlığındaki ekmeklerin 60 kuruşa satılacağı açıklandı. 

İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından hizmet veren Kent Ekmek Fabrikası ekmek fiyatları üzerinde yeni bir düzenleme yaptığını açıkladı. Daha önceki dönemlerde 300 gramlık ekmeklerin fabrika tarafından üretildikten sonra 75 kuruşa satıldığı belirtilmişti. Sofraların vazgeçilmezi olan ekmek fiyatlarında yapılan indirim kısa süre içerisinde dikkat çekti. Yüzde 4 oranında bir indirimin yapıldığı açıklandı. Ramazan ayının yaklaşması ile birlikte pide fiyatları merak konusu haline geldi. Kent Ekmek tarafından yapılan açıklama sonrasında pide fiyatlarında herhangi bir zammın yapılmayacağı belirtildi. Kent Ekmek tarafından piyasaya sürülen 300 gramlık pidelerin geçen yıl olduğu gibi bu yılda 1 liradan satılacağı açıklandı. 

İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından dar gelirli ailelerin ucuz ve kaliteli bir şekilde ekmek üretiminin ulaştırılması için Kent Ekmek Fabrikasının kurulduğu açıklanmıştı. Daha önceki dönemlerde 300 gram olarak üretilen ekmeğin gramajının da düşürüldüğü belirtildi. Fiyatla birlikte gramajının da düşürüldüğü ekmeklerin üretimine başlandı. Hesaplama yapıldığı zaman ortalama yüzde 4 seviyelerinde bir indirimin yapıldığı açıklandı. Kentte fırıncılar tarafından üretilen 250 gram ağırlığında ekmeklerin fiyatı daha önceki dönemlerde 1 lirayken sonrasında alınan ortak karar ile birlikte 1.25 liraya kadar çıkarılmıştı. Yeni fiyatlar 1 Mayıs tarihinden itibaren geçerli kılınmıştı. 

Şehir genelinde 50 adet kent ekmek büfesi sayesinde günlük olarak 50 bin adet ekmek satışının yapıldığı belirlendi. Hem hijyenik, hem kaliteli hem de ucuz ekmek üretimi sayesinde İzmir halkı tarafından tercih ediliyor. 

Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın