Ekonomi Çimento Devleri Türkiye’den Vazgeçmiyor!

Çimento Devleri Türkiye’den Vazgeçmiyor!

Son Güncelleme:

Çimento sektöründeki temsilciler için oldukça önemli olan Intercem Uluslararası Çimento Konferansı bu yıl 15 ila 17 Mayıs tarihleri arasında İstanbul’da gerçekleştirilecek. Konu ile ilgili açıklama yapan yetkililer Intercem tarafından organize edilen Çimento, Cam, Seramik ve Toprak Ürünleri İhracatçıları Birliği tarafından finanse edilen konferansa çimento sektöründe üretim, finans ve taşıma ayaklarında faaliyet gösteren 400 küresel oyuncunun katılacağını belirtiyor. Türkiye’nin çimento sektöründe çok önemli bir yerinin olduğunu belirten yetkililer, küresel çimento pazarındaki yerin önemli olmasının en önemli sebeplerinden birinin Türk çimentosunun kalitesinin çok yüksek ve sunulan hizmetlerin çok iyi olması olduğunu söylüyor.

Türkiye Pazar’da Güçlü

İstanbul’da gerçekleştirilecek konferansta 40 ülkeden toplamda 400’ün üzerinde katılımcının olacağını belirten Intercem Başkanı Malcolm Shelbourne, Türkiye’nin küresel çimento pazarında önemli bir yerinin olduğunu, sektörde her zaman önemli kaynaklardan biri haline geldiğini belirtiyor. Türk çimentosunun kalitesinin çok yüksek ve sektördeki temsilciler tarafından sunulan hizmetin çok iyi olduğunu belirten Shelbourne, sektör temsilcilerinin ürünü nasıl yapacağını ve nasıl teslim edeceğini çok iyi bildiğini söyledi.

Türkiye’den Vazgeçmiyorlar

Gerçekleştirilecek etkinliğin Türk çimento sektörü için çok önemli bir fırsat olduğunu belirten Türkiye İhracatçılar Meclisi Yönetim Kurulu Üyesi, Çimento İhracatçıları Sektör Başkanı Ali Özinönü, gerçekleşecek organizasyonda temsilcilerin bağlantı kurma ve fırsatları araştırmak için platformu iyi değerlendirmesi gerektiğini söyledi. Konferansın İstanbul’da gerçekleşmesinin Türk çimento sektörüne çok büyük destek sağladığını belirten Özinönü, yüksek katılım beklentisinin dünya çimento devlerinin Türkiye’den vazgeçmediklerinin göstergesi olduğunu, sektör temsilcilerinin de bu konuda aynı hassasiyeti göstermesi gerektiğini söyledi.

Avatar
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

CEVAP VER

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Sosyal Medyada Aramıza Katılın

51,147BeğenenlerBeğen
7,214TakipçilerTakip Et
14TakipçilerTakip Et
2,496TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

En Yeni İçerikler